Звичайно ж, для отримання справжнього чайного напою необхідно вибрати високої якості сорти чаю та воду. Вода з різними добавками може зіпсувати найдорожчий чай при заварюванні. Потрібно зазначити, що за в'єтнамської традиції справжній чай заварюється в дощовій воді. Давньокитайські гурмани завозили воду для заварювання чаю виключно з гірських джерел. Сучасні любителі чаю можуть з легкістю використовувати різні фільтри для очищення води, щоб усунути великий вміст хлору та інших хімічних речовин, інформує Ukr.Media.
Оптимальний варіант кипіння води повинен проходити три стадії. На першій стадії по краях поверхні води утворюються невеликі бульбашки. Збільшення кількості бульбашок характеризує другу стадію кипіння («білий ключ»). Таку назву отримано за рахунок утворення білої піни на поверхні води від великого скупчення пухирців. Далі відбувається безпосередньо кипіння води, що і є сигналом для заварювання чаю. Правильно заварювати чай необхідно водою на третій стадії кипіння, надмірне кип'ятіння непридатне для чайного напою.
Звичайно ж, чим вищий сорт чайної заварки, тим якіснішим виходить напій. На якість одержуваного чаю великий вплив має матеріал заварника. Оптимальним варіантом є фаянс, фарфор і срібло. Металеві заварювальні чайники ні в якому разі не слід використовувати для отримання гарного і смачного чайного напою. Приготовлений посуд необхідно обполоснути окропом кілька разів, після чого насухо витерти рушником або дати висохнути. Обов'язковими умовами отримання смачного чаю є використання теплого і сухого посуду, у який засипається заварка і заливається окроп. Після заварювання доцільно накрити чайник кришкою і рушником, щоб аромат не зник.
Час заварювання залежить від різновиду чаю. Наприклад, чорний чай витримується 5-6 хвилин, зелений чай - до 15 хвилин, ароматизований чай - не більше 2-3 хвилин.