Рецепт засолювання огірків на зиму хрустких: відмовся від в'ялих солінь

01 серпня 2018 р. 18:16

Записуй рецепт огірків на зиму і готуй смачну хрустку овочеву закуску

Як приготувати огірки на зиму в банках, щоб вони зберегли свою соковитість, твердість, хрусткість і смак? 

Соління відрізняються одне від одного. Майже ніхто не відмовиться від смачного хрусткого малосольного огірка, але в'ялий огірок - їжа на любителя.

Рецепт засолювання огірків хрустких, по суті, нічим не відрізняється від звичайних рецептів приготування солінь із цього овоча. Просто в ньому враховуються ті процеси, які деякі господині вважають зайвими і застарілими умовностями, через що від них необачно відмовляються під час приготування солінь. Бажаєш, щоби твої огірочки мали попит? Рецепт засолювання огірків хрустких - дізнайся нижче.

Рецепт засолювання огірків хрустких: перелік продуктів

Огірки - 2 кілограми,

Ріпчаста цибуля - 1-2 головки,

Часник - 2-3 зубчики,

Зонтики кропу - 2-3 штуки,

Листя смородини - 5-6 штук,

Сіль - 2 столові ложки,

Цукор - 1 столова ложка,

Оцет столовий - 20 мілілітрів,

Горілка - 50 мілілітрів. 

Рецепт огірків хрустких на зиму: покрокове приготування

  1. Стерилізація банок - обов'язкова процедура, бо інакше розсіл і огірки поростуть цвіллю. Кришки теж необхідно проварити в окропі, з тією ж метою.
  2. Навіщо огірки перед засолкою потрібно вимочувати? Справа в тому, що їхня шкірка містить багато речовин, які при консервації виділяють гіркоту. Кілька годин у холодній воді позбавлять огірки від неприємного смаку. Вони дійсно вийдуть малосольними, а не гіркими.
  3. Спеції та зелень укладаються на дно банки. Слідом вирушають огірки. Хтось не надає цьому процесу особливої ​​важливості, але саме тут і криється одна хрустка хитрість. Якщо ти щільно виставиш огірки вертикально, їх, звичайно, важче буде підчепити виделкою. Зате вони дійсно хрустітимуть, оскільки збережуть свою тугість.
  4. Залий огірки окропом, почекай 10-15 хвилин, потім злий його і знову постав кип'ятитися. Цього разу в окріп додай цукор і сіль. Як тільки розсіл закипить, влий його в банки, після чого додай туди оцет і - увага - одну невелику чарку горілки. Горілка є другою, "контрольною", хитрістю, яка не дає огіркам ставати в'ялими і надмірно водянистими.
  5. Щоб банки не вибухнули і не поцвіли, відразу після закатування постав їх догори дном, укутавши теплим рушником або ковдрою. Тоді тиск, що знижується у банці, не втягне всередину повітря з мікроорганізмами, а лише притисне кришку ще щільніше до горличка.
  6. Зберігати банки необхідно там, де немає прямих сонячних променів. Бажано, щоб це місце було прохолодним - закуток під батареєю не годиться. До зими огірки гарно просоляться і будуть дійсно чудовим доповненням до будь-якого святкового столу. Та й просто так, у своє задоволення, їх ніхто і ніколи не відмовиться покуштувати.

Смачного!

Джерело

Читайте також