Невдалі вареники не завжди ознака нестачі кулінарної майстерності. Часто причиною служить неправильний вибір рецепта. Кулінари вважають за краще робити тісто на вареники на мінералці, стверджуючи, що воно завжди виходить ніжним і еластичним, а самі вироби з нього при варінні не розвалюються, інформує Ukr.Media.
Особливості приготування
Процес приготування тіста на вареники з використанням мінеральної води не відрізняється високою складністю, але має кілька особливостей, без знання яких можна не отримати очікуваного результату.
Борошно для тіста на вареники бажано вибирати якісне, з високим вмістом клейковини. Тільки тоді тісто вийде міцним і еластичним, його можна буде розкачати тонко і його смак не буде переважати над смаком начинки. Другосортне борошно надає виробам сіруватий колір і специфічний присмак, що може негативно позначитися на готовій страві.
Мінеральну воду для тіста бажано брати сильної або середньої газації. Бульбашки газу виступають в ролі розпушувача, роблячи тісто більш ніжним. Пляшку з мінеральною водою відкривають безпосередньо перед замішуванням тіста, щоб гази не встигли зникнути.
Борошно для будь-якого виду тіста необхідно просіяти. Навіть якщо воно було просіяне раніше, повторити маніпуляцію доведеться безпосередньо перед замішуванням тіста. Мета цієї процедури полягає не тільки в очищенні продукту від дрібного сміття. Головне завдання полягає в насиченні продукту киснем. Після просіювання борошно стає легким, добре поєднується з іншими інгредієнтами, без грудочок. Вироби з такого борошна виходять більш м'якими і ніжними.
Яйця надають тісту щільність і не дають йому прорватися під час приготування вареників в киплячій воді, але роблять борошняну оболонку більш жорсткою на смак. Багато яєць у тісто додавати не варто, але і відмовлятися від їх використання доцільно лише в тому випадку, якщо перед кулінаром стоїть мета приготувати пісну страву.
Бажаючи зробити тісто більш еластичним і податливим, в нього додають рослинне масло, але обов'язковим цей інгредієнт не є.
Замішувати тісто на вареники потрібно досить довго, щоб встигла вивільнитися в борошні клейковина. Після замісу тісто на вареники залишають на півгодини, обернувши плівкою або помістивши в пакет. За цей час клейковина встигає набрякнути, і тісто стає більш піддатливим.
Тісто на вареники на мінералці підходить і для солодких, і для несолодких вареників, але деякі рецепти розраховані на начинку певного виду - солодку або несолодку. До них відносяться рецепти, що містять у складі ванілін або томатну пасту.
Класичний рецепт тіста на вареники на мінералці
Інгрідієнти:
борошно пшеничне вищого ґатунку - 0,6 кг;
газована мінеральна вода - 0,25 л;
яйце куряче - 1 шт.;
рафінована рослинна олія - 80 мл;
сіль, цукор - за смаком.
Спосіб приготування:
Просійте борошно, змішайте його з сіллю і цукром.
У миску розбийте яйце, збовтайте його виделкою.
У миску з яйцем влийте мінералку, збийте продукти разом виделкою або вінчиком.
У борошняний купі зробіть ямку, влийте в неї рідку суміш.
Підгрібаючи борошно з країв до центру, розмішайте продукти.
Знову зробіть невелике заглиблення в центрі і влийте в нього олію.
Розмішайте продукти, потім перекладіть тісто на посипаний борошном силіконовий килимок і завершіть вимішування руками. Тісто має вийти в міру щільним, та не прилипати до рук.
Сформуйте з тіста кулю і покладіть в целофановий пакет. Залиште тісто на півгодини при кімнатній температурі.
Тісто на мінералці, зроблене за таким рецептом, є універсальним, підходить для вареників з будь-якою начинкою. Якщо ви робите вареники з сиром або ягодами, в тісто можна додати 1 г ваніліну. Він змішується з іншими сипучими продуктами на першому етапі приготування тіста.
Тісто на несолодкі вареники з мінералкою і томатною пастою
Склад:
борошно пшеничне - 0,45 кг;
газована мінеральна вода - 0,2 л;
томатна паста - 60 мл;
рафінована рослинна олія - 20 мл;
сіль - 5 р.
Спосіб приготування:
Охолодіть мінеральну воду.
Відкрийте пляшку з холодною мінералкою, потрібну кількість влийте в миску.
Додайте в миску томатну пасту і сіль. Збийте продукти вінчиком або міксером, щоб отримати однорідний склад.
Влийте рослинне масло, збийте ще раз.
В рідку основу частинами введіть попередньо просіяне борошно. Кожен раз ретельно розмішуйте продукти, щоб не допустити утворення грудок.
Коли розмішувати ложкою тісто стане важко, перекладіть його на посипану борошном робочу поверхню столу. Вимісіть тісто руками.
Сформувавши з тіста колобок, оберніть його харчовою плівкою і залиште на півгодини на столі.
Через зазначений час можна розкачувати тісто і приступати до формування вареників. Таке тісто добре підходить для виробів з несолодкою начинкою, а також може послужити основою для пісних вареників. Тісто по цьому рецепту виходить досить солоним, тому воду, в якій будуть вареники можна не солити.