Отже, на кухню! Починаємо готувати!!! Джерело
Інгредієнти
Для тіста:
Борошно – 2,5 склянки.
Розпушувач – 1,5 ч.л.
Цукрова пудра – ¾ склянки.
Масло (холодне) – 250 г.
Жовтки – з 3 яєць.
До мигдалевої маси:
Мигдалеві пластівці – 100 г.
Масло – 1,5 ст.л.
Цукор – 1,5 ст.л.
Для порічкового пудингу:
Порічки – 1 л (приблизно 550-600 г).
Вода – 1 склянка + 1/3 склянки.
Пудинг ванільний – 2 упаковки (по 40 г).
Цукор – ½ – ¾ склянки (регулюємо до свого смаку).
Вершковий крем:
Желе з лимонним смаком – 1,5 упаковки.
Вода – 1,5 склянки.
Вершки (від 30%) – 750 мл.
Рецепт приготування
Коржі
Борошно змішуємо з цукровою пудрою та розпушувачем, просіюємо. Додаємо різане на дрібненькі кубики масло, січемо ножем до утворення дрібної масляної крихти.
Додаємо жовтки замішуємо тісто.
Ділимо тісто на 2 рівні частини, кожну загортаємо в харчову плівку, ставимо в холодильник на 30 хвилин.
Виймаємо одну частину тіста, розкачуємо за розміром форми (25х35). Форму застеляємо пергаментом, перекладаємо тісто. Випікаємо при температурі 170 градусів близько 20 хвилин, до легкого зарум’янення. Охолоджуємо.
Так само чинимо і з другим шматком тіста.
Один з коржів кладемо на дно форми. Другий – дрібно кришимо.
Мигдалева маса
На сковороді розтоплюємо масло, викладаємо пластівці та цукор.
Смажимо усе разом кілька хвилин, постійно помішуючи, до зарум’яненння пластівців. Перекладаємо вміст сковороди до покришеного коржа, добре вимішуємо.
Пудинг порічковий
Порічки перебираємо, промиваємо під проточною водою. Висипаємо в каструльку, додаємо цукор, вливаємо склянку води, доводимо до кипіння.
Пуднг розводимо в 1/3 склянки води, добре розмішуємо, щоб не було грудочок, виливаємо суміш до киплячих порічок. Постійно помішуючи, варимо до запустіння. Перекладаємо порічковий пудинг в керамічний посуд, накриваємо харчовою плівкою так, щоб вона торкалася усієї поверхні пудингу. Залишаємо до повного охолодження.
Вершковий крем
Половину упаковки лимонного желе розводимо у розводимо ½ склянки гарячої води (так робимо тричі, тобто у нас має бути три посудини з однаковою кількістю желе), залишаємо до легкого запустіння (ще стікає з ложки, але вже не вода).
Вершки перед збиванням мають бути добре охолоджені (не менше 10 годин в холодильнику). Відливаємо 250 мл вершків добре збиваємо їх до пухкої кремової маси. Порціями додаємо густіюче желе, збиваємо до поєднання інгредієнтів. Таким чином ми будемо готувати крем ще 2 рази.
***Примітка. Такий крем дуже швидко густіє, тому готувати його треба безпосередньо перед нанесенням на корж. Саме тому готуємо ми його в три заходи.
Складаємо пляцок
На корж, який ми помістили у форму, викладаємо першу порцію вершкового крему, вирівнюємо, ставимо на 5 хвилин в холодильник, щоб маса добре схопилася.
Зверху на вершковий крем викладаємо половину порічкового пудингу. На пудинг викладаємо половину покришеного коржа з мигдалем.
Далі знову кладемо порцію вершкового крему, знову ставимо на 5 хвилин в холодильник.
Зверху кладемо решту пудингу, вирівнюємо, викладаємо останню порцію вершкового крему, верх пляцка притрушуємо рештою покришеного коржа з мигдалем.
Ставимо готовий пляцок в холодильник на 6-8 годин.
Смачного!