Розповімо вам, яз зберегти зелений горошок на зиму. Завдяки цим способам, ви по максимуму збережете усі корисні властивості зеленого горошку. Смакові якості продукту вас порадують.
Заморожування горошку.
Горошок можна заморозити горошинками або у шкарлупці. Перед заморожуванням самих горошин, переберіть горошок. Розподіліть його по стиглості. Потім промийте та просушіть. Розкладіть у пакети для заморожування та покладіть у морозильну камеру.
Можна заморозити стручки горошку таким способом. Для цього необхідно взяти молоді стручки. Промийте їх, з боків відріжте кінчики. Наріжте невеликими шматочками та занурте в окріп на три хвилини. Після промийте горошок під проточною, холодною водою, просушіть. Розкладіть у пакети для заморожування та покладіть у морозильну камеру.
Консервований горошок. Для приготування консервації знадобиться – горошок стручковий, сіль, цукор, оцет. Проваріть цілий горошок з лушпинням протягом 60 хвилин. Після зніміть шкірку та розкладіть у простерилізовані банки. Налийте в них воду, потім злийте та порахуйте скільки рідини у вас вийшло. На цю рідину додайте розраховуючи кількість на 0,5 л банку – столова ложка солі й стільки ж цукру. Кип’ятіть маринад до повного розчинення цукру та солі. У холодний маринад додайте оцет, у розрахунку 1 столова ложка на 0,5 л банку. Потім залийте маринад у банки, накрийте кришками. Поставте банки стерилізуватися протягом 60 хвилин. Після закатайте банки, переверніть та накрийте ковдрою. Залишіть банки охолоджуватися.
Ще один варіант приготування консервованого горошку. Для приготування вам знадобиться – горошок молодий 2 кг, сіль 1,5 чайної ложки, цукор 1,5 чайної ложки, вода 1,5 л. закип’ятіть воду, додайте цукор та сіль. Очищений горошок додайте у воду та варіть протягом 30 хвилин. Рідину після злийте в іншу каструлю. Горошок розкладіть у простерилізовані банки, накрийте кришками. Процідіть маринад та закип’ятіть. Налийте маринад у банки, закатайте кришками. Переверніть банки та накрийте ковдрою. Залишіть банки охолоджуватися.
Смачного!