Річ в тому, що саме стосунки з батьком докорінно впливають на формування дочки як майбутньої жінки, на її подальші стосунки з чоловіками і вибір супутника життя. Всі перераховані фактори є доленосними в житті жінки.
Розглянемо докладніше: як стосунки з батьком впливають на долю дочки.
Почнемо з того, що батько – перший і найбільш вагомий приклад чоловіка в житті його дочки. Відповідальність колосальна. Якби всі батьки її усвідомлювали…
Батьківський образ і стосунки «батько-дочка» започатковують в дитинстві багато програм і установок на спілкування вже дорослої жінки з протилежною статтю. Добре, якщо установки і програми правильні і корисні. А якщо ні?
У житті дорослої дочки можуть виникнути різні проблеми. Спробуємо розібратися.
Припустимо ідеальний варіант: повна сім’я, батьки разом беруть участь у вихованні доньки, стосунки в родині гармонійні, тато – мудрий і люблячий.
Звичайно, буває важко зрозуміти батьківську любов, вона відрізняється від материнської. Але навіть стримана, не надто емоційно забарвлена любов батька відчувається, сприймається і засвоюється донькою. Дочка для люблячого батька – це принцеса, це його (і вже тому) ідеальне жіноче створіння: найкрасивіша, найулюбленіша, най-най… у всьому і завжди, це його гордість, це світло для його душі.
У свою чергу, батьківська любов дає дівчинці почуття захищеності, безпеки, впевненості в собі, відчуття своєї вартісності; розвиває жіночність, привабливість, потрібність й успішність.
Поруч з люблячим батьком дівчинка виростає, розуміючи, що вона гідна любові протилежної статі. Коли дочка бачить, відчуває і знає, що найбільш вагомий чоловік в житті, батько, любить і приймає її такою, яка вона є, дівчинка вчиться любити і приймати себе, і що важливо – вчиться приймати любов і увагу до себе протилежної статі.
Батько для дівчинки – це цілий СВІТ. І якщо цей світ любить і приймає її, завжди готовий допомогти і захистити, то їй нічого не страшно. Вона виходить у доросле життя без страху, зі знанням того, що все буде добре, вона завжди знайде підтримку опору, адже весь світ на її боці.
Позитивна програма, засвоєна в дитинстві, буде працювати протягом усього життя на благо вже дорослої жінки.
Така жінка буде притягувати до себе люблячих чоловіків, які стануть для неї підтримкою, опорою в житті і будуть проявляти постійну турботу про неї.
Ще один дуже важливий аспект виховання дівчинки – це ставлення батька до матері.
Дівчинці необхідно бачити, що тато любить маму. Спостерігаючи любов батька до матері, кожна дитина переживає почуття безпеки, радості, щастя і гармонії світу. Будь-який прояв нелюбові до матері з боку батька заподіює дочці біль, який накопичуючись, може вирости у нездоланну стіну в стосунках батька і доньки.
Дорогі татусі, дуже важливо у ставленні до матері показувати дочкам, яким чином чоловік проявляє любов і увагу до жінки. Так у дівчинки формується модель взаємовідносин між чоловіком і жінкою, яку вона засвоїть на все життя, як всі інші моделі взаємовідносин в сім’ї.
Якщо «любов і увага» в сім’ї проявляється у вигляді невдоволення, чіплянь або грубості, буде засвоєний і цей урок: така модель стосунків стане природною для дорослішої жінки в майбутньому.
Ви помітили, що вся наша розмова періодично повертається до любові. Якщо дівчинка відчуває дефіцит або відсутність батьківської любові, вона виростає невпевненою в собі, пригніченою, забитою, замкнутою або, навпаки, відкрито агресивною, що заперечує і переважну чоловічу сутність.
Як часто молоду і красиву дівчину доводиться переконувати в тому, що вона красуня, розумниця, гідна любові й уваги протилежної статі, в той час як, абсолютно зовні непримітна подружка викликає інтерес у молодих хлопців, вільно з ними спілкується і не комплексує з приводу недоліків своєї зовнішності.
Дівчинка, яка відчуває в дитинстві брак батьківської уваги і любові, виростає з почуттям своєї беззахисності, зі страхом перед величезним світом і непередбачуваністю життя. Їй все дається великою особистою працею, тому що вона не вміє просити допомоги, не чекає підтримки і сподівається тільки на себе. Успіх в житті стає нелегкою справою. Особисте життя теж складається не просто.
Настороженість і недовіра до чоловіків часто призводять жінку до контролю над чоловіком, його придушення, звалювання на себе чоловічих обов’язків. Це особливо часто зустрічається в тому разі, коли дівчинка виховувалася лише мамою, яка «тягла на собі всі життєві труднощі» або коли батько в родині хоч і був, але матері весь час доводилося самій «орати» у стосунках з ним.
Буває, що жінка нав’язливо шукає уваги протилежної статі, доступна і не розбірлива в зв’язках, легко вступає в стосунки з чоловіками, які проявляють до неї увагу. Вона шукає любові та горнеться до всіх, хто скаже їй комплімент чи ласкаве слово.
Або своєю поведінкою жінка весь час хоче довести, яка вона гарна і тому гідна любові. І все її життя перетворюється на суцільне прагнення «догодити йому» в очікуванні уваги і любові у відповідь. Одні жінки терзають чоловіка постійним запитанням: ти мене любиш? Або: скажи, що ти мене любиш! Інші – тихо страждають і крадькома плачуть від розчарування.
Буває і так, що жінка боїться стосунків з чоловіком, не вміє їх вибудовувати, уникає спілкування з протилежною статтю. Вона «вдаряється» в кар’єру, іноді й зовсім відмовляється від особистого життя і створення сім’ї. Навіщо їй чоловік, виправдовується жінка, вона сильна і сама все може досягти
Перекосів в житті жінки, що виросла без батьківської любові та уваги, може бути дуже багато. Скільки життів, стільки й унікального досвіду.
Багато жінок, прочитавши цю статтю, скажуть: ну і що тепер робити? Дитинство вже пройшло, життя склалося не так, як хотілося, нічого не виправиш. Насправді це не зовсім так.
Перше, потрібно – відкинути жаль до себе і жаль з приводу невдалого особистого життя. Адже з якихось причин пройдені уроки життя були необхідні.
Друге – важливо подякувати минулому за безцінний досвід, пробачити батькові (зрештою, він виконав своє головне призначення – ви з’явилися на світ), відпустити всі образи, з любов’ю подивитися на свою внутрішню дитину, зрозуміти, подорослішати і приступити до роботи над собою.
Поступово почнуть відбуватися зміни в житті. Дуже ймовірно, що покращиться і здоров’я. Адже не секрет, що однією з найбільш частих причин жіночих хвороб є накопичена образа на чоловіків, в основі якої лежать проблемні стосунки з батьком.
Я вірю, що кожен батько, який дочитав цю статтю до кінця, любить свою дочку. Однак чоловікам важко емоційно висловлювати свої почуття, адже відкрита емоційність більше властива жінкам і дітям.
Тому на закінчення, я хочу дещо узагальнити сказане і дати рекомендації батькам:
1. Пам’ятайте, дочка потребує батьківської любові не менше, ніж материнської. Від вашого батьківського прикладу залежить, як будуть складатися її дорослі стосунки з чоловіками, кого вона вибере собі за чоловіка і, отже, як, в зв’язку з цим, складеться її особисте життя.
2. Ставтеся з любов’ю до матері вашої дочки. Дочка повинна бачити приклад любові та поваги між чоловіком і жінкою в особі її батьків. Так закладається правильна базова модель майбутніх стосунків вашої дочки з чоловіками.
3. Проявляйте довіру до дочки, розмовляйте з нею про її проблеми, проявляйте турботу, будьте поруч у відповідальні моменти її життя, вмійте відходити в бік, поважайте її вибір.
4. Проявляйте теплоту в стосунках з дочкою, обіймайте, говоріть компліменти, захоплюйтеся нею, даруйте подарунки, будьте щирим.
5. Уникайте зайвої опіки своєї дочки. При надлишку батьківської любові у дівчинки може сформуватися сильна емоційна залежність від батька, що завдає не меншої шкоди, ніж недолік батьківської любові.
6. Проявляйте розуміння і щирий інтерес до життя дочки, проводьте час разом (відвідуйте театр, виставки і концерти, влаштовуйте свята; слухайте музику, яку вона любить; цікавтеся тим, чим вона захоплюється; надихайте її на розвиток і розвивайтеся самі).
7. Будьте суворим, коли необхідно, але обов’язково – мудрим і справедливим. Карайте з любов’ю, без гніву, пояснюючи свої дії. Піднімати руку на дочку не дозволяйте собі ніколи!
8. Поважайте особистість донечки, навіть якщо вона ще дуже мала.
9. Будьте позитивним, розвивайте почуття гумору.
10. У всьому будьте гідним чоловічим прикладом! Заохочуйте жіночність в дочці. Пам’ятайте, ви найважливіший чоловік в житті маленької зростаючої жінки – вашої дочки. Вона дивиться на вас пильним поглядом і приймає життєві рішення вже в ранньому віці. Не пропустіть дитинство своєї дочки!
У підсумку, я сподіваюся, ви заслужите найвищу нагороду – любов і вдячність своєї дочки і, найголовніше, побачите її щасливою жінкою в майбутньому. Хай щастить!
Пише - tutkatamka.com.ua