17 квітня відзначається день Йосипа Співця. Співцем його прозвали в народі, тому що в цей день починав співати цвіркун і подавав голос журавель. Люди виходили з дому, щоб побачити цих величних птахів, яких вважали борцями зі злом і захисниками від поганого. Також говорили, що після їхнього прильоту остаточно встановлюється літня погода.
17 квітня – традиції, звичаї та обряди дня
Вважалось, що з прильотом журавлів холодна погода змінюється на теплу та наближує літо. Через те, що люди активно починали польові роботи, часто могли почувати себе недобре, особливо через сильне навантаження на спину. Але позбавитись болю допомав цікавий обряд: якщо побачиш журавля, лягай на землю, та перевертайся сім разів з одного боку на ішний. Земля володіла особливою силою забирати всі негаразди та позбавляти від болю.
Слідкували за природними явищами. Якщо йшов дощ 17 квітня, то весна мала бути похмурою з великою кількістю опадів. Якщо сход сонця мав золотисто-рожевий колір, весняно-літня погода скоро мала повернутись.
Ким був святий Йосип
Йосип народився на Сицилії, а в молодому віці пішов у Солнуський монастир. Тут він став сильним аскетом. За своє життя він не раз потрапляв у в’язницю. Такий був наказ імператорів Візантії, які боролися з християнством. У Йосипа був справжній поетичний талант. Він склав безліч богослужбових співів Богоматері, апостолу Варфоломію, святим угодникам. Все своє довге життя він вів богоугодний спосіб життя.
Народні прикмети на 17 квітня
- Береза розпустилася раніше, ніж вільха, – літо буде посушливим, і навпаки.
- Вільха вся усипана сережками – чекайте на багатий врожай вівса.
- Вітер дме з північного боку – чекайте дощів.
- Якщо вітер дме з півдня, то добре ярі ростимуть.
Що можна і що не можна робити 17 квітня в день Йосипа співця
- Заборонено веселитися.
- Заборонено прати, прасувати, шити, готувати і прибирати в цей день не можна.
- Також заборонені роботи на землі – сіяти і садити що-небудь не можна.
- Не можна стригтися, торкатися до гострих металевих предметів.
- Не можна проводити хрестини і вінчання.
- Не можна лаятися, лихословити, сперечатися і з’ясовувати стосунки.