5 травня – АНТИПАСХА (Томина неділя), особливий день для всіх віруючих християн. Oсь як тpеба його провести, щоб весь рік бути щасливим

04 травня 2019 р. 22:04

Томина неділя: прикмети і традиції 5 травня на Антипасху. Джерело Через тиждень після Світлого Христового Воскресіння церква святкує велике свято – Антипасху або Томина (Фомину, Хомину) неділю. У цей день Церква згадує два чудових об’явлення Христа своїм учням. Вперше Господь постав перед апостолами ввечері, відразу ж після Свого Воскресіння. При цьому серед них не було апостола Фоми. Коли Фома почув, що Христос воскрес, він засумнівався в цьому і сказав, що повірить у це тільки тоді, коли поб

Через тиждень Ісус є знову з’являється пропонує Хомі оглянути свої pани, після чого той вигукує: «Господь мій і Бог мій!». Далі Христос, як би звертаючись до прийдешніх поколінь християн, говорить: «Ти повірив, тому що побачив Мене; Блаженні, що не бачили й увірували! »(Ін. 20:29).

Весь тиждень після Великодня проходить Світлий пасхальний тиждень. Згідно з християнським церковним календарем рівно через тиждень після Великодня відзначається Томина неділя або Антипасха.

Як пише сайт Подробности, значення назви цього свята зовсім не в протиставленні його Великодня, як подумають багато, а, навпаки, в її продовженні – це день повторення Пасхи, день, коли апостол Фома повірив у воскресіння Ісуса Христа.

Важливий сенс Антипасхи в тому, що вона символізує оновлення світу воскресінням Господа Ісуса Христа, а паралельно з нею відбувається і весняне оновлення – воскресіння природи від зимової сплячки.

Читайте також: Бабуся казала: нiколи не справляй весілля в травні, слідкуй за гpомом і висаджуй огірки лише в певні дні. Ось найкращі НАРОДНІ ПРИКМЕТИ на ТРАВЕНЬ

Антипасха важливий день для віруючих, хоч він і не належить до 12 найголовніших християнських свят, але богослужіння в цей день відбувається за всіма канонами дванадцяти свят, в храмах в це день проходять пишні богослужіння.

Весь наступний тиждень після Антипасхи називають Фоминим, тижнем Антипасхи, Тижнем про Фому (Тому, Хому). І, як відомо, будь-яка християнська традиція тісно переплітається з народною, і саме з Тижня про Фому починається свято Червона гірка.

У народі здавна Антипасху було прийнято проводити шумно і весело, влаштовувати народні гуляння, увечері розпалювати багаття і загадувати бажання.

Не можна було на Томину неділю сумувати і бути на самоті, проводити день вдома було заборонено, люди виходили на природу і збиралися в великі компанії, ходили в гості до родичів, дарували великодні подарунки.

Прикмети і традиції на Томину неділю

У Томину неділю не можна займатися важкою працею.

На Антипасху закінчується Світлий пасхальний тиждень, в церкві відновлюють обряд вінчання.

На Антипасху вабили щастя і благополуччя, намагалися нагодувати 7 бродячих тварин.

Дівчата на Фомину неділю ворожили на наречених і заміжжя по свічках.

Почути дзвін на Антипасху – хороший знак, який обіцяє здоров’я та удачу в справах на цілий рік.

На Антипасху була традиція розбивати глибоку тарілку – на щастя і достаток в сім’ї.

На Антипасху починаються помuнальні дні.

Джерело

Читайте також