"В Україні є поширена практика робити МРТ, коли пацієнт відчуває дискомфорт в спині. Це важлива процедура, однак часто вона не виправдана", - написала Супрун у себе в Facebook. Так, МРТ призначається безпосередньо, якщо у пацієнта є ознаки серйозної патології хребта або виражений неврологічний дефіцит, що становить близько 1-2% від усіх випадків болю в спині.
Для цього лікар в першу чергу повинен розуміти клінічну картину пацієнта, історію розвитку хвороби, а також визначити так звані "червоні прапорці" - симптоми наявності серйозної проблеми хребта. Прикладом таких симптомів є порушення чутливості кінцівок, слабкість в м'язах, порушення функції тазових органів, поява болю вночі, підвищення температури і невмотивована втрата ваги та ін.
В інших випадках (це 98-99% пацієнтів, що звертаються до лікаря з проблемою болю в спині) МРТ не призначається. Пацієнтам з такими скаргами даються прості рекомендації: збереження фізичної активності, при необхідності - нестероїдні протизапальні препарати, спеціальні вправи, масаж або мануальна терапія. Через 2-4 тижні призначається повторний огляд, і якщо є необхідність - дається направлення вже на МРТ.