Нещодавно Володимир Зеленський заявив, що українські школярі зможуть сісти за парти з 1 вересня, якщо країні вдасться уникнути другої хвилі Covid-19.
Однак президент не окреслив критерії, які визначатимуть настання другої хвилі пандемії.
У Міністерстві охорони здоров’я наразі не готові описати точні характеристики пандемії, які окреслюватимуть другу хвилю коронавірусу. – Зараз ми не можемо чітко окреслити критерії, бо складно спрогнозувати як саме розвиватиметься ситуація. Насправді зараз усе залежить від людей, якщо вони будуть дотримуватися карантинних обмежень, то ми зможемо уникнути осіннього спалаху хвороби. Попередньо зазначимо, що важливим критерієм буде систематично високий добовий приріст хвороби та заповненість лікарняних ліжок. Якою б не була форма навчання, в школах обов’язково вимірюватимуть температуру усім працівникам та учням закладу. Батьки, які приводитимуть дітей до школи, мають бути в масках. На території школи скрізь будуть антисептики. Уже котрий тиждень МОЗ спільно з МОН розробляють три можливі варіанти навчання школярів з 1 вересня, це: Якщо епідеміологічна ситуація дозволить, тоді діти повноцінно підуть до школи з 1 вересня 2020 року. Колишня в.о. міністра освіти Любомира Мандзій запевнила, що МОН не планує переводити школи на обов’язкову дистанційну форму навчання, оскільки не всі заклади забезпечені інтернетом. Чинний тимчасовий очільник відомства Сергій Шкарлет зазначив, що МОН опиратиметься на рішення уряду та виконуватиме його постанови. Чіткого плану роботи шкіл на випадок продовження карантину наразі немає, бо над ним все ще працюють профільні міністерства. Однак голова парламентського комітету з питань освіти та науки Сергій Бабак однозначно наголосив, що Україна не готова до дистанційного навчання в умовах, пов’язаних із коронавірусом. Мер Києва Віталій Кличко заявив, що столичні школи будуть зачиненими до кінця карантину.
— Зважаючи на рекомендації уряду, можу сказати одне: до кінця карантину навчання буде дистанційним, – зазначив мер. Хоча столична влада робить все, щоб 1 вересня, за сприятливої епідеміологічної ситуації, розпочати навчальний процес у школах. Виконувач обов’язків першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський зазначив, що після весняного досвіду дистанційного навчання вони визначили всі слабкі сторони, щоб виправити це восени. – Вже в серпні ми стовідсотково будемо готові, як до ймовірного дистанційного навчання, так і до змішаної форми. Обидві концепції будуть презентовані широкому загалу, – зазначив він.
Однак чиновник наголошує, що місцева влада готова зробити все можливе, щоб діти навчалися у закладах освіти. – Ми за те, щоб у Києві навчальний рік почався стандартно. Діти мають піти до школи. Ми готові максимально проводити протиепідемічні заходи, щоб попередити небезпеку захворюваності серед школярів, – наголосив заступник. Зокрема, у КМДА наголосили, що місто забезпечуватиме школи усіма засобами захисту і батькам не доведеться окремо здавати гроші для закупівлі антисептиків. Якщо навчальний рік почнеться своєчасно та у приміщеннях, то столичні школи будуть забезпечені необхідними засобами захисту. Директор Revival Institute for Future, стратег, інфекціоніст та консультант з управління змінами Вадим Арістов зазначив, що відкриття шкіл з 1 вересня це економічно важливе питання, оскільки батьки просто не матимуть з ким залишити дітей, йдучи на роботу. Школа повинна працювати. Це соціально важлива інституція, яка пов’язана з економічною активністю населення. Ризики інфікувань дітей не настільки великі. Крім того діти легко переносять інфекцію і не настільки суттєво поширюють її у суспільстві. Тому відкриття шкіл є виправданим рішенням, яке потрібно реалізовувати з багатьма превентивними заходами, аби зменшити можливість зараження, – заявив інфекціоніст.Позиція МОЗ
Позиція МОН
Позиція КМДА
Позиція інфекціоніста