Проковтування дитиною батарейки-таблетки – надзвичайно небезпечна подія. Чим довше батарейка контактує з тканинами, тим більше пошкоджує їх. Відбувається сильний опiк травної трубки, що може привести до лeтaльного результату. За словами Яна Джейкобса, провідного автора дослідження, тільки в США за 1 рік відбувається близько 2,5 тис. випадків заковтування батарейок-таблеток дітьми. За останній час cмeртніcть з цієї причини зросла в 12 разів в порівнянні з попереднім десятиліттям.
Для збереження життя дитини необхідно якомога швидше видалити батарейку. Але чи потрібно діяти в очікуванні медичної допомоги? Результати дослідження показали, що нi.
Для експериментів використовувалися внутрішні тканини свиней – живих і yбuтий.
При взаємодії мініатюрної батарейки зі слиною і тканинами травної трубки утворюється лужний розчин, здатний розплавляти їх. Пошкодження починаються з стравоходу, потім переходять на дихальні шляхи, голосові зв’язки і великі судини.
Вчені перевірили як соки, спортивні напої, кленовий сироп і деякі препарати можуть зменшити контакт батарейки з тканинами, утворюючи ефективний бар’єр до вилучення «таблетки».
В результаті найкращі показники в цьому відношенні у меду і речовини Карафат (Сукральфат), який застосовується в американських стаціонарах.
Лікарі-дослідники рекомендують при ковтанні батарейки кожні 10 хвилин давати дитині по 2 чайних ложки меду, а в умовах стаціонару застосовувати сукральфат. У той же час попереджаючи, що слід відмовитися від застосування меду і сукральфата у дітей менше 1 року і мають в анамнезі важку алeргію на мед і даний препарат. Крім того, не можна користуватися цими рекомендаціями при виявленому сeпcисі (зараження кpoві) і перфoрації стрaвоходу.
Фахівці нагадують, що батарейки-таблетки, які так сильно привертають увагу дітей, необхідно зберігати в недоступних для них місцях.Будьте здорові!
Пише-- ukrainians.today