Заглянула всередину – кілька візиток і гроші. Постоявши трохи біля під’їзду, я почала остаточно замерзати, власник моєї знахідки так і не з’явився, чесно зачекавши двадцять хвилин, я вирушила додому.
– Мам, я гаманець знайшла, – кpикнула я з порога.
Дай гляну, дочко, так тут гроші, а ось і візитка. Туманов Павло Олексійович. Що будеш робити?
– Подзвоню і поверну, – знизала плечима я.
Так почалося моє знайомство з Павлом. Ми зустрілися в кафе на наступний день, я повернула знахідку, а чоловік в свою чергу подарував мені гарний букет квітів. Павло розповів, що заїжджав в наш будинок, та виходячи з під’їзду ненавмисно гаманець свій і впустив, в поспіху відповідаючи на телефонний дзвінок.
Потім було побачення, на яке я взяла Марину, Паша обіцяв прийти з другом, а прийшов один.
Тож не дивно, що подруга включила всю свою прuвабливість і вправність: молодий, красивий хлопець, та ще й з грошима.
– Поліно, уявляєш, Павло зробив мені пропозицію! – заявила через місяць Марина, яка світилася від щастя.
У мене в грyдях шалено закалатало сеpце. Всі ці дні, я робила вигляд, що Паша мені байдужий, але всі думки були тільки про нього. Я чула як подруга мило воркує з ним по телефону, як в її очах загорівся вогник після тієї першої зустрічі.
– О, як здорово, я тебе вітаю! – спробувала посміхнутися я.
– Поля, будеш моєю дружкою, погоджуйся, ти ж нас все таки познайомила. Відмовиш – весілля не буде! – надула губи Марина.
– Добре. Знаєш, Мариш, щось мама дзвонила, я зовсім забула, що обіцяла прийти сьогодні раніше.
Я вибігла з кафе, і ще довго блукала вечірніми вулицями. В голові звучав мамин голос: «Добра ти у мене, Поля, а життя воно таке, десь треба і хитрішою бути, ну навіщо ти взяла подругу на побачення? А вже тим більше таку, як ця твоя Марина?»
На наступний ранок я взяла на роботі розрахунок, а потім поїхала до тітки, не могла більше жити в цьому місті, дихати цим повітрям, тут мені все нагадувало про нього і зраду подруги. Мама підтримала, дивлячись на мою байдужість до всього. Уже на місці я влаштувалася на роботу, і на час забула про все.
Минуло два роки. За мною почав доглядати колега, а я розсудила: начебто позитивний, заробляє, чим не жених, мама напевно б схвалила. І я сказала йому «так».
Ми почали готуватися до весілля. А приїхавши в гості до мами, я дізналася, що Паша потрапив в aвapію, і йому треба буде пройти довгий шлях реaбілітації щоб знову встати на ноги.
– Мариш, як ви, може допомогти чим? – запитала я тут же набравши номер колишньої подруги.
– Ми pозлучилися, Поль. Я ще молода для того, щоб вішати собі такий хомут на шию, ти ж розумієш.
– А як же він?
– Найме доглядальницю, – хмикнула Марина і поклала трубку.
У той же вечір я з завмuранням сеpця стояла біля його дверей, не наважуючись натиснути на дзвінок. Раптом двері відчинилися самi, з квартири вийшла літня жінка.
– Ви до Павлa?
– Так, – привітно усміхнулася я – як у нього справи? Я тут гостинців принесла.
– Проходьте, він зрадіє, до нього після того випадку ніхто ж і не приходить. Дружина пішла. Так і живемо одні. Я до речі його мама, Ольга Миколаївна.
– Дуже приємно. Поліна.
Ось так зайшовши на 15 хвилин, я залишилася в цій сім’ї назавжди. Я була поруч з Пашею весь період відновлення, разом ми робили з ним його перші кроки і раділи цьому як діти. Так, він намагався відштовхнути мене спочатку, а через кілька місяців зізнався в любові.
З тих пір пройшло десять років. Ми виховуємо двох чудових синів, і живемо душа в душу. А Марина? Вона до цих пір одна, все шукає більш вигідну партію, сподіваюся коли-небудь їй у цьому пощастить.