Як скористатися новою послугою, розповів виконавчий директор Українського державного центру радіочастот (УДЦР) Вадим Гулько. За його словами, все дуже просто – абонентам треба виконати лише дві дії.
“Перше – переконайтеся у старого оператора, що ви ідентифіковані. Якщо ви є контрактним абонентом, то ви 100% ідентифікований клієнт. Якщо у вас pre-paid, ви купували, то тут хтось ідентифікувався, хтось ні. Якщо ви просто купили карту і користуєтеся, то треба піти до старого оператора, дати йому паспортні дані, щоб він сказав, що цей номер за ним закріплений”, – пояснив виконавчий директор УДЦР.
“Після цього ви можете змінити в онлайн-режимі, у мобільних операторів є свої додатки, або через сайт, або піти до них у сервісний центр і сказати – я до вас хочу перейти, оформіть мені все, будь ласка. Далі всім займається оператор, до якого ви йдете – оформляє заявку, обробляє, веде технічне узгодження зі старим вашим оператором. Це вже все його клопіт. Ваше завдання сказати – я хочу перейти, наприклад, 15 травня. Оператор відзначає, коли ви хочете перейти до нього, і 15 травня організовує технічний перехід”, – розповів він.
Читайте також: Сповідь української заробітчанки: ”В Італії у мене чоловік. Італійці дивуються, коли кажеш, що українці їдуть на заробітки, аби потім збудувати двоповерховий дім”
Гулько зазначив, що теоретично оператор може відмовити абоненту в переході.
“Є певний перелік підстав, він логічний. Наприклад, подала документи не та людина, на яку оформлено номер, або в документах вказано недостовірні дані. Ще є технічні підстави, але впевнений, що на практиці цього не буде. Всі оператори після року роботи над цим процесом підтвердили повноцінну готовність здійснювати таку послугу”, – повідомив він.
Також глава УДЦР вважає, що нова послуга створить додаткову конкуренцію між мобільними операторами і дозволить знизити тарифи на зв’язок.
“Статистика США свідчить, що там були тарифи знижені на 6% після введення послуги, в зв’язку з тим, що всі оператори почали нову маркетингову стратегію в боротьбі за збереження старих клієнтів і пошук нових”, – пояснив Гулько.
Як повідомлялося раніше, перенесення номера між операторами в Україні буде відбуватися не довше трьох робочих днів, а вартість операції повинна бути невеликою.
Для цього необхідно буде надавати свої дані і проходити ідентифікацію особи. При перенесенні абонент буде залишатися без мобільного зв’язку не більше трьох годин.
Пише - ukrainians.todaу