Нові правила передбачають, що заявки на візу можуть подаватися за 6 місяців, але не пізніше, ніж за 15 днів до майбутньої подорожі. При цьому аплікантам надається можливість заповнювати подання в електронній формі. Для тих громадян третіх країн, які регулярно подорожують до ЄС і мають позитивну візову історію, можуть видаватися багаторазові візи терміном від одного до п'яти років.
У той же час розмір візового збору зросте з 60 до 80 євро. "З тим, щоб забезпечити країнам-членам можливість краще покривати витрати на оформлення візи без створення перешкод для одержувачів віз візовий збір буде збільшений до 80 євро", – йдеться в документі.
Діти до 16 років будуть позбавлені необхідності сплати візового збору.
Згадані вище правила стосуються видачі так званих короткострокових віз, які дозволяють громадянам третіх країн перебувати на території ЄС не більше 90 днів протягом періоду в 180 днів.
На Україну згадані правила не поширюються, оскільки вона має безвізовий режим поїздок в країни ЄС і Шенгенської зони.
Раніше ми писали про те, що в Україні з 1 січня 2019 року припинено оформлення віз для іноземних громадян в міжнародних аеропортах.
Нагадаємо, ми також повідомляли про те, що функціонал електронної візи буде розширено за рахунок збільшення кількості держав, громадяни яких зможуть її оформити, а також розширюється перелік підстав для її видачі.
Євросоюз поновив правила видачі віз: що змінилося
21 лютого 2019 р. 10:15
Євросоюз поновив правила видачі в'їзних віз для громадян третіх країн і підвищив вартість їх оформлення. Відповідні зміни до візового кодексу ЄС, які були узгоджені раніше між Європарламентом і румунським головуванням в Європейській раді, були затверджені послами європейських країн, повідомляє сайт Європейської Ради.