ЩО ПРИВАБЛЮЄ СТУДЕНТІВ У РОБОТОДАВЦЯХ
Найбільше шансів привабити студентів є у тих роботодавців, які можуть запропонувати кар'єрний ріст. Саме цей фактор є найпріоритетнішим серед опитаних студентів. Поряд із кар'єрним зростом стоїть і розмір заробітної плати. Її пріоритетність студенти згадували на 9% частіше, ніж у попередньому році. Третім критерієм вибору стало особистісне та професійне зростання.
Водночас імідж компанії на ринку та міжнародний досвід цікавить студентів найменше. У 2017 році до переліку критеріїв вибору найкращих роботодавців було додано фактор "Інноваційність", який у результаті був зазначений кожним третім студентом. Цей критерій може відігравати дедалі важливішу роль для представників Покоління Y.
НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНІ ГАЛУЗІ РОБОТИ
Найбільш привабливою галуззю роботи для студентів протягом останніх трьох років залишається IT-галузь. Серед списку Топ-100 роботодавців, які обрали студенти, було 18 ІТ-компаній. FMCG-компанії (ті, що продають товари повсякденного попиту) та компанії зі сфери професійних послуг також традиційно залишаються популярними серед студентів. Позитивну динаміку у рейтингу галузевої привабливості продемонстрували нафтогазова та готельно-ресторанна сфера, відносно менш популярними стали промислові та телекомунікаційні компанії. Серед найменш привабливих галузей на думку студентів – агрохімічна, страхування та державний сектор.
ЗВІДКИ СТУДЕНТИ ОТРИМУЮТЬ ІНФОРМАЦІЮ ПРО РОБОТОДАВЦІВ
Найчастіше студенти отримують інформацію про роботодавців на сайтах з працевлаштування, у соціальних мережах та інтернет-ЗМІ. Близько половини студентів шукають інформацію на корпоративних сайтах компаній. Втім, понад 40% студентів отримують інформацію від родичів та знайомих або ж на ярмарках вакансій. Найменш популярними джерелами інформації про роботодавців є телебачення, газети та радіо.
СКЛАДНОЩІ В ПРОЦЕСІ ПОШУКУ РОБОТИ
Найбільшою складністю в процесі пошуку роботи для студентів залишається відсутність робочого досвіду – її вказали понад 70% опитаних. Другим вагомим фактором є брак знань та навичок – таку причину зазначили близько 35% учасників опитування. Дещо рідше у порівнянні з попередніми роками студенти зазначають високу конкуренцію при працевлаштуванні.
Це може свідчити про поліпшення ситуації на ринку праці для кандидатів. Разом з тим, опитувані частіше вказували такі складнощі як обмежена кількість вакансій за фахом і незадовільні умови працевлаштування. Окрім цього, на 10% частіше у порівнянні з попереднім роком студенти вказували на упереджене ставлення з боку роботодавців. Майже кожен п’ятий студент, який дав відповідь на запитання, зазначив цей аспект.
ГОТОВНІСТЬ ПЕРЕЇХАТИ З МЕТОЮ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ
Як і минулого року, більшість молоді готова до переїзду з метою працевлаштування, причому частіше за кордон, ніж у межах України. Найбільш привабливими напрямками для переїзду в межах України є найбільші міста – Київ, Львів, Одеса, Харків і Дніпро. Найбільш згадуваними країнами для переїзду залишаються США, Німеччина та Польща. Дві третини студентів, готових до трудової міграції, розглядають таку можливість у найближчі три роки. При цьому вони мають намір працювати в таких галузях як сфера послуг, інформаційні технології або банківський сектор.