Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган продовжує пропонувати своє посередництво у російсько-українських перемовинах. Створення ще одного майданчику, який буде доповнювати Нормандський та Мінський формати, може сприяти вирішенню низки питань, але містить і загрози, впевнена директорка безпекових студій Ради зовнішньої політики Українська призма Ганна Шелест, передають Патріоти України.
«Формати можуть йти паралельно, тому що Нормандський формат займається тільки Донбасом і не відповідає на всі інші питання: ні щодо Криму, ні щодо Чорного моря, ні щодо поточного скупчення російських сил на кордоні або вимог російського президента щодо невступу України в НАТО. <...> Пан Ердоган, а це вже друга його спроба запросити російського і українського президентів на переговори, говорив про більш широке коло питань, протиріч між Росією та Україною. Але в цьому випадку є певна пастка. Ми бачили такі приклади в колишній Югославії на початку 90-их, коли було дуже багато різних посередників, тоді Сербська влада маніпулювала: коли їй не подобалися пропозиції одного з посередників, вона дуже швидко переходила до іншого і починала цим впливати на переговори. Тому, з одного боку, чим більше переговорних майданчиків, то це може бути плюс, тому що ми можемо піднімати різні питання. З іншого боку, завжди варто розуміти, як Російська Федерація може це використовувати», — зазначила Шелест.
На початку лютого Ердоган казав, що президент України Володимир Зеленський вже згоден на зустріч із президентом РФ Володимиром Путіним у Туреччині. За словами прессекретаря президента РФ, Путін «готовий зустрічатися заради справи з ким завгодно», але «потрібне розуміння, що буде на виході».
20 січня Реджеп Ердоган заявив, що Анкара хоче організувати зустріч президентів України та РФ, оскільки їхні відносини «засмучують Туреччину». У Кремлі відповіли, що «щодо цієї зустрічі нічого немає». Також Туреччина готова стати майданчиком для проведення переговорів у Тристоронній контактній групі.
Джерело: Радіо НВ