Про це він заявив на сторінці у Facebook, зазначивши, що самовисування на предстоятельство не допускається канонами.
"Рік тому Московська патріархія моє бажання домогтися визнання автокефалії української церкви і мій лист про кроки, спрямовані до цього, сприйняла як можливість зруйнувати і поглинути Київський патріархат. Я рішуче став на заваді цьому — і московський план провалився", — написав він.
"Я вдячний єпископату за довіру до мене, так само, як вдячний за потужну підтримку з боку Київського патріархату і всього суспільства. Якою буде моя відповідь на згадану вище пропозицію про обрання, якщо воно буде оголошене офіційно на Соборі, я також офіційно повідомлю Собору, обґрунтувавши перед ним своє бачення і рішення, і чекаючи від нього на підтримку моєї позиції", — пояснив Філарет.
За його словами, підставою для відповіді буде "виключно розуміння блага церкви і відповідальність перед Господом".
"Зараз у мене є сформоване бачення того, як далі треба діяти, і про нього через наше особисте спілкування знають наші партнери по діалогу, який триває. Запевняю, що в рамках цього діалогу ми дотримувалися і будемо дотримуватися взятих на себе зобов'язань так само, як і інші його учасники", — наголосив Філарет.
Патріарх заявив, що зробить все необхідне для того, щоб об'єднавчий процес був успішно завершений, і єдина помісна Українська православна церква була затверджена, а потім визнана іншими помісними церквами.
"Водночас неприпустимо, щоб зміни у церкві були використані недоброзичливими особами для підриву її єдності або перетворення на знаряддя чужих інтересів, — таке знаряддя, яким, на жаль, зараз є митрополія Московського патріархату в Україні. Нашому народу і країні потрібна дійсно незалежна церква, а не чужий інструмент, тільки прикритий найменуванням незалежності", — переконаний він.