Департамент охорони здоров’я Запорізької міськради повідомив, що високі середньодобові температури літа сприятливі для розвитку павуків каракуртів, збільшення їх чисельності, тому зросла і ймовірність неприємних зустрічей з ними. Але небезпека чекає на людей не тільки на Запорожжі, а й по всій Україні.
«Для того, щоб уникнути небажаних зустрічей, слід знати, що в умовах нашої області все більше каракуртів, їх гнізда, яйцекладки, мають вигляд кульок світло-солом’яного кольору (7-15 мм у діаметрі), виявляють на присадибних ділянках, городах, в бадиллі квасолі, картоплі, помідорів та інших культур, іноді павуки заповзають в дачні будиночки», — зазначили у відомстві.
Городянам радять уважно оглядати одяг і взуття, а також місця відпочинку.
Крім того, рекомендується збирати врожай у господарських рукавичках: помітивши сплетену павутину, обережно розгляньте, поруч може сидіти каракурт — павук чорного кольору з кулястим черевцем 10-20 мм з червоними крапками. У самця вони зберігаються все життя, самка після спарювання червоних точок на черевці немає.
Зазначимо, отрута каракурта в 15 разів сильніша, ніж отрута гримучої змії. На місці укусу залишається маленька червона цятка, що швидко зникає, але через 10-15 хвилин з’являються прояви отрути: сильні болі в області грудей, живота, попереку, судоми, запаморочення, блювота, характерне посиніння обличчя, оніміння кінцівок, можлива втрата свідомості.
Часто настає сильне психічне збудження, страх смерті і не без підстави (смертність від укусів каракурта становить від 4% до 6%).
Департамент охорони здоров’я попереджає, що накладати джгут і висмоктувати отруту неприпустимо. Потерпілого необхідно напоїти водою або чаєм і як можна швидше доставити в найближчий лікувальний заклад.