Не любите морську капусту? Вона може врятувати вас від багатьох хвороб

27 березня 2019 р. 08:15

Довгий час ламінарію, або бурі водорості, вживали в їжу лише жителі приморських регіонів. Однак корисні властивості морської капусти виявилися настільки сильними, що поступово ця рослина завоювала популярність по всьому світу.

У ламінарії міститься велика кількість вітамінів А, В1, В2, В12, С, D, Е, мікро– і макроелементів, чим і пояснюється позитивний ефект від включення цієї рослини в раціон. Бура морська водорість багата йодом, бромом, марганцем, магнієм, натрієм, калієм, кобальтом, цинком, залізом, фосфором. Високий вміст в листках ламінарії цих речовин пояснюється середовищем, в якому росте рослина – солі зазначених речовин у великій кількості розчинені у морській воді. Присутні в морській капусті також органічні кислоти і полісахариди.

Включення морської капусти в повсякденний раціон сприяє нормалізації процесу обміну речовин в організмі, знижує рівень холестерину в крові, перешкоджає виникненню тромбів, підвищує імунітет. Багато вчених пов’язують довголіття японців з частим вживанням в їжу саме цього продукту. Більш того, згідно з останніми дослідженнями, екстракт бурих морських водоростей здатний запобігти зростанню пухлин!


В ролі харчового продукту морська капуста сприятливо впливає на травну систему, сприяє виведенню з організму шлаків і токсинів, радіонуклідів і солей важких металів. Проходячи по шлунково-кишковому тракті людини ламінарія діє, як губка: вона поглинає воду і збільшується в об’ємі, подразнюючи при цьому слизову оболонку кишківника і покращуючи його перистальтику. В тому числі, і з цієї причини морську капусту рекомендовано включати в дієтичний раціон для схуднення.

Вживання в їжу морської капусти впливає на роботу щитовидної залози, нормалізує гормональний фон людини, підвищує розумову і фізичну активність, а також є продуктом-афродизіаком, стимулює сексуальну функцію у чоловіків і жінок. Доведено, що вживання морської капусти є досить ефективною профілактикою облисіння: вхідні в її склад речовини зміцнюють коріння волосся і покращують їх зовнішній вигляд. Також морська капуста використовується для проведення процедур обгортання в косметичних цілях, а екстракт рослини входить до складу різних кремів і шампунів.


У кулінарії морська капуста використовується у свіжому, сушеному і консервованому вигляді. Зазвичай її подають у вигляді салатів або використовують у приготуванні інших страв. У сухому вигляді ламінарія продається у вигляді пластин і брикетів. Порошок з сухої морської капусти, а також гранули ламінарії широко застосовуються в якості біологічно активної добавки до їжі. Препарати з морської капусти рекомендовані в ролі загальнозміцнюючого засобу, при атеросклерозі, для профілактики і лікування ендемічного зобу, гіпотиреозу, легких форм базедової хвороби, при ентероколітах, проктиті і запорах. Рекомендована денна доза становить всього 2 чайні ложки сухої морської капусти в день. Порошок та гранули приймаються ще в меншому обсязі.

Застосування морської капусти в народній медицині

Як загальнозміцнюючий засіб, для боротьби з фізичною та розумовою втомою рекомендується приймати щодня по половині чайної ложки порошку морської капусти протягом 2-4 тижнів. Зазначений обсяг порошку морської капусти можна використовувати в ролі приправи до салатів, а можна приймати на ніч, запиваючи склянкою теплої води.


Для профілактики ендемічного зобу порошок морської капусти приймають щодня в набагато меншому обсязі: протягом тижня потрібно їсти всього 1 чайну ложку засобу. При нежиті та гаймориті використовуються інгаляції з морської капусти. Для їх проведення 1 чайна ложка сухої морської капусти заварюється в склянці окропу і над цим відваром рекомендується дихати під рушником 5-10 хвилин.

Для процедури можна використовувати спеціальні інгалятори, ефект буде тільки кращим. При запаленні горла 1 чайна ложка морської капусти заливається склянкою гарячої води, настоюється протягом 15-20 хвилин. Настій проціджують і використовують для полоскань горла 2-3 рази в день. При болях у суглобах і екземі використовують компреси з морської капусти. Трохи сухої рослинної сировини заливають окропом і залишають її розбухати на 20-30 хвилин, потім воду зливають, а водорості накладають на хворе місце, фіксують целофаном і утеплювальній пов’язкою. Тривалість процедури повинна становити 1-2 години, повторювати її можна кілька разів на тиждень.

Пише - simya.com.ua

Читайте також