По-перше, починається складна хімічна реакція, під час якої відбуваються значні зміни в молекулярному складі води. Не варто заглиблюватися в усі процеси, але висновок очевидний: окріп стає шкiдливим.
По-друге, існує більш просте пояснення: вода змінює смак. Багато хто до цих пір думають, що вода скрізь однакова, і ніщо не може змінити її якості. Але все пізнається в порівнянні.
Можна провести невеликий експеримент: взяти чотири чистих склянки і налити в них воду з різних джерел: 1 – фільтр, 2 – покупна вода будь-якої марки, 3 – кип’ячена в перший раз вода; 4 – кип’ячена вдруге.
Випробувавши всі чотири склянки, можна з точністю розповісти про різницю смакових відтінків кожної рідини.
Ще одна порада – не кип’ятити воду, яка давно стоїть в чайнику. Це питання з розряду гігієни, адже за тривалий період часу в рідину потрапляють мiкроби, пил, частинки волосся і інших речовин, що літають в повітрі. Тобто, треба запам’ятати: перед кожним кип’ятінням зливати стару воду і заповнювати чайник новою.
Однак, перед кип’ятінням можна трохи настояти воду в банці під кришкою. Протягом декількох хвилин на дно підуть частки, які не потрібні в напоях. При переливанні води з банки потрібно робити це обережно, щоб не підняти сміття знову. При цьому в залишку банки повинно бути близько трьох-п’яти сантиметрів води.
Якщо хтось регулярно користується термосом, необхідно також слідувати одному правилу, про який знають далеко не всі. А саме, потрібно заливати воду в термос і не відразу закривати кришкою, а через три або чотири хвилини.
Пийте тільки корисну воду і залишайтеся здоровими!
Пише - ukrainians.today