Досі в пошуках заробітку українці їхали переважно в Польщу, Росію, Італію, Чехію, Угорщину, Португалію. А цього року полювання на якісні кадри починає Німеччина.
В країні – переломний момент. Робочої сили не вистачає настільки, що парламент збирається ухвалити закон, на який не відважувався три десятиліття, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.
“Попит на будівництво у Берліні дуже високий, усі будкомпанії зайняті під зав’язку. Я буквально вчора говорила з підприємцями, вони буває змушені відкладати замовлення або не можуть реагувати на спонтанні проекти, тому що у них просто не вистачає людей. І така ситуація на багатьох підприємствах”, – зазначає керівник центру з навчання будспеціальностей Герріт Вітшас.
От тільки тут без німецької вже ніяк.
Так вирішила і німецька влада. Базове володіння німецькою – передумова для трудової міграції. Більше не хочуть повторювати помилки післявoєнних років – коли мігрантів запрошували працювати, а не інтегруватися.
Читайте також: Навіщо це робити під час великого освячення води і думати, що занурення в ополонку замінює Таїнство Сповіді? Митрополит ПЦУ Димитрій (Рудюк) вважає, що нічого “святого”в самому факті купання немає
“Ми готові стати країною мігрантів для кваліфікованої робочої сили”, – заявив федеральний міністр економіки Петер Альтмайер.
Шукати роботу дозволять і на місці – відповідну візу даватимуть на півроку, головне мати гроші на шість місяців життя в Німеччині і не зазіхати на соціальну допомогу.
Закон про трудову міграцію збираються затвердити в парламенті Німеччини упродовж цього року. Діяти він почне вже з 2020. Тут кажуть – переломний момент в історії країни. Уже в перший рік в Німеччині очікують до 200 тисяч мігрантів. Вважають, що тільки так є шанс зберегти економіку і рівень добробуту в країні.
А де німецька гостинність наробила переполоху, так це в Польщі. Тут прогнозують – якщо українці поїдуть працювати в Німеччину, ВВП країни обвалиться на третину.
“Ми чули про те, що німці відкриють ринок праці для українців. У якійсь мірі ми сприймаємо це як загрозу для нас, поляків. Ми побоюємося того, що частина українських працівників емігрує до Німеччини і там буде працювати. У такій ситуації у нас могли б з’явитися проблеми із пошуком працівників”, – пояснює опеpаційний директор Ярослав Кшиштоф Лободзінський.
І здається острах поляка не марний. Якщо Німеччина дійсно відкриється, то більшість українців поїдуть у Німеччину, покинуть Польщу через заробітну плату.
Із відкриттям ринку праці Німеччина стає серйозним конкурентом за розумні голови і вмілі руки. І Україна дуже зручний для цього банк людських ресурсів.
Варшава, яка колись зробила ставку на українців і виграла – має чого переживати з цього приводу. Але тепер питання чи не пора переживати офіційному Києву і національному бізнесу, якщо країна зостанеться без слюсарів, медсестр, айтішніків і будівельників.
Бо як тільки вони скажуть “Я” на запитання “Шпрехен зі дойч?” ціна їх рук і голів підскочить у 5 чи навіть 10 раз. І втримати їх стане дуже важко.