“Україна рада привітати 19-го головнокомандувача Збройних сил НАТО у Європі генерала Тода Волтерса, який перейняв командування від генерала Майкла Скапаротті під час офіційної церемонії, що пройшла в штабі у Монсі”, – йдеться в повідомленні.
«Сьогодні ми вшановуємо двох видатних військових лідерів, генералів Скапаротті та Волтерса, поточного та наступного Головнокомандувача Об’єднаними силами НАТО в Європі. Позиція Головнокомандувача означає відповідальність за людей, чоловіків і жінок, які перебувають під твоєю командою, за безпеку держав, які входять до нашого Альянсу», – зазначив Генеральний Секретар НАТО під час церемонії.
Він нагадав слова першого Головнокомандувача Збройними Силами НАТО в Європі генерала Ейзенхауера про те, що завданням Альянсу є не лише захист територій, але також оборона образу життя.
«7 десятиліть НАТО охороняло цей образ життя, і цінності, які за ним стоять – свободу, демократію, та верховенство права. Кожна держава має право йти тим шляхом, який обирає. Це робить роботу Головнокомандувача дуже відповідальною та найбільш важливою військовою посадою у світі» – зазначив Столтенберг.
За його словами, НАТО, за лідерства Головнокомандувачів, протягом багатьох років стримувало Радянський Союз під час «холодної війни», зупинило криваву війну на Балканах та завдало поразку Аль-Каїді в Афганістані, сприяло поширенню свободи й демократії у європейських країнах.
Столтенберг нагадав, що на час командування генерала Майкла Скапаротті припала активізація агресивних дій Росії, а також зростання загроз від тероризму та нестабільності на Близькому сході та у Північній Африці. Під командуванням Скапаротті відбулося найбільше посилення спроможностей Альянсу за останні десятиліття, зокрема, чотири бойові групи були розгорнуті на сході Альянсу. Значно зросла бойова готовність військ, що забезпечило здатність Альянсу швидко реагувати на швидкі зміни обстановки.
Як відомо, генерал Тод Волтерс, до якого переходять повноваження головнокомандувача, служив бойовим пілотом під час війн в Іраку та в Афганістані. Відсьогодні на нього покладається відповідальність за війська у всіх країнах НАТО та безпека всіх 29 членів Альянсу.
Сам Волтерс пообіцяв продовжити посилення готовності альянсу, а також приділяти увагу прозорості його роботи. Нагадаємо, НАТО розмістила на ротаційній основі чотири батальйони в країнах Балтії і Польщі, які побоюються загрози з боку Росії. Зараз же альянс працює над підвищенням своєї готовності перекидати підкріплення, зокрема на східний фланг. “70 років миру – це монументальне досягнення і це наш обов’язок”, – заявив Уолтерс.
Головнокомандувач Об’єднаними збройними силами НАТО в Європі – одна з ключових посад у військовій структурі Північноатлантичного альянсу. Її завжди займає американський генерал або адмірал.