Україна відкрила двері мігрантам. Цього року уряд планує прийняти понад 4 тисячі біженців. Відповідні квоти затвердив Кабінет Міністрів. Мова йдеться про мігрантів, які не просто перетнуть кордони України, а й мають на меті отримати українське громадянство. Цю кількість розприділятимуть по певному відсотку на кожну область та розділять по групах, які є пріоритетними для держави.
Що готує новий закон
Всього згідно з затвердженою квотою на імміграцію, Україна може прихистити 690 діячів культури, 1020 родичів громадян України, 530 осіб, які раніше перебували в громадянстві України, 2147 батьків подружжя та дітей іммігрантів. Особа, яка інвестуватувала в економіку країни не менше 100 тисяч доларів США, може претендувати на імміграцію без обмежень.
Для осіб, які безперервно перебували на території України протягом трьох років з дня встановлення їм статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, з урахуванням пропозиції Міністерства соціальної політики, встановлено нульову квота імміграції. Також відповідно до закону про імміграцію, дозвіл на неї в межах квоти мають право військовослужбовці, що служили в ЗСУ три або більше років.
Подати документи та заяви претенденти на отримання українського громадянства зможуть з листопада цього року. Втім, як інформує Міністерство оборони, наразі в українській армії немає військових, які б підпадали під ці квоти.
Хто не підпадає під квоти
Як пояснила аналітик з питань міграції центру ЦЕДОС Олександра Слободян, квоти не стосуються нелегальних мігрантів, політичних біженців і людей, які приїхали на заробітки в Україну. Крім того, кількість біженців, які бажають отримати громадянство України щороку приблизно однакова.