За його словами, яке б рішення не прийняв Конституційний суд і на яку б дату не були призначені вибори в парламент, простежується чітка тенденція – старі партії йдуть «на виліт», а народ довіряє Володимиру Зеленському.
«У багатьох країнах Європи бували випадки, коли президент або правляча партія отримували такий великий мандат. У цьому немає нічого страшного, це було в Польщі, Угорщині, Туреччині. Ця ситуація хороша тим, що дозволить Україні нарешті рухатися.
слуга народа
Тому що така концентрація влади в одних руках не дозволить звалювати на інших відповідальність. У нас з’являється шанс отримати нормальну державу, зараз відбувається крах еліт і це вимога історичного моменту», – говорить Романенко.
Також політолог вважає, що партія Зеленського повинна відразу вирішувати першочергові проблеми, а не реформувати структуру парламенту. «Слуга народу» повинна освоїти управління Верховною Радою і лише після цього ставити перед собою масштабні завдання.
Нагадаємо, раніше Михайло Чаплига пояснив, чому двопалатний парламент в Україні вже фактично існує. За його словами, ідея Володимира Зеленського зробити український парламент двопалатним не лише не нова, а й по суті вже втілена.
Верховная Рада
Так як в Україні на разі діє змішана система – половина депутатів Верховної Ради мажоритарники, інша половина – так звані закриті списки.
«От мажоритарники в парламенті як раз і відіграють ту роль так званої другої палати, де є представники регіонів. А списочники відіграють роль загальнонаціональної ідеї», – говорить Чаплига.
Також експерт прокоментував ситуацію з розглядом в КСУ указу Зеленського про розпуск Ради. Головною проблемою тут постає той факт, що юридично встановити розпад коаліції згідно українського законодавства просто неможливо.