За останню добу по Україні ціни на заправках стрімко падають на всі види автомобільного палива. Відразу на 50 копійок на літрі впала вартість бензину і дизельного палива у великих заправних мережах WOG і OKKO. Залити бак на цих АЗС сьогодні можна за ціною 32,99 грн. за літр «п’ятого» бензину, і 32,49 грн./л за «дизель». На ті ж півгривні знизили розцінки і в мережі UPG, до 29,90 за А-95, і 29,50 за дизельне паливо. На 10-40 копійок впали розцінки і у ряді інших українських заправок, інформує UkrMedia.
У середньому по країні, згідно з даними Консалтингової групи А-95, «п’ятий» бензин сьогодні реалізують за ціною 31,62 грн./л, а «дизель» за 31,38 грн./л. В цілому за листопад А-95 вже подешевшав на 1,37 грн. на літрі, а дизельне паливо – на 1,06 грн./л. Паливо стрімко дешевшає через зниження нафтових котирувань, кажуть експерти. І «падати» ще є куди.
«Зниження цін на бензини пов’язане зі зменшенням собівартості. Остання в свою чергу прив’язана до котирувань Platts і Argus, які знижуються на тлі падіння цін на нафтові ф’ючерси. За нашими оцінками поріг для зниження цін на всі світлі нафтопродукти становить близько 3-4 грн./л (за умови стабільної гривні). Мережі будуть знижувати ціни планомірно протягом наступного місяця по мірі заміщення товарних запасів більш дешевими», – відзначив у бесіді експерт ринку нафтопродуктів, член наглядової ради «Інтегрум Венчурс» Олександр Кірімов.
Газові цінники теж падають, щоправда, поки ще не так стрімко, як того хотілося б водіям. Згідно з даними Консалтингової групи А-95, автогаз за листопад подешевшав на 24 копійки на літрі. В середньому по країні він стоїть сьогодні 15,97 грн./л. У великих мережевиків автогаз обійдеться дорожче – у 16,33-16,38 грн./л. За словами експертів, у найближчі тижні вартість автогазу просяде більш істотно. Правда, як у випадку з бензином і «дизелем», так і з автогазом, свої корективи може внести і запровадження в Україні військового положення.
«Що стосується газу, то можливе здешевлення становить близько 2-3 грн./л. Основні трейдери вже отримують більш дешеві партії газу і, ймовірно, знизять ціни швидше, ніж світлих нафтопродуктів, – протягом тижня-двох. Подальша доля палива залежатиме як зазвичай від трьох факторів: балансу попиту і пропозиції, курсу долара і нафтових котирувань. Оцінити вплив режиму воєнного стану я поки не готовий. Але, якщо трейдери зіткнулися з обмеженнями по імпорту, це зробить свій вплив на ціни, вони звичайно підвищаться», – зауважив у розмові Олександр Кірімов.