Ніякі шоколадки, мармелад та інші ласощі, якими заповнені сучасні магазини, не замінять смакоти з дитинства. Делікатеси, які так любили в СРСР, зараз можуть здатися мегадивними, але їхній смак неможливо забути. Давайте трохи поностальгуємо.
1. Будь ласка, дві скоринки хліба
Сьогодні ми, як і раніше, купуємо хліб в магазині, і він часто запечатаний в пакет або взагалі порізаний на шматочки. Це, звичайно, зручно, але не так як в дитинстві. Ось зізнайтеся, хто, повертаючись додому з купленою свіжою буханкою хліба, не обгризав хрустку і ароматну скоринку? Боже, це було так смачно і незабутньо.
2. Природна жуйка
За винахідливість радянським дітям можна дати премію, адже вони з нічого робили цукерку. Одні з найбільш популярних і доступних ласощів – смола з плодових дерев, яку жували замість жуйки. Дешево і сердито.
3. Ласощі, яким заздрив весь двір
У дитинстві найсмачнішим і найсолодшим частуванням був хліб, змащений маслом і посипаний цукром. Саме з таким частуванням потрібно було чомусь вийти на вулицю, щоб всі друзі просили відкусити шматочок. Інший популярний варіант – просто намочити хліб водою і присипати цукром. Чому ми перестали так робити, дивно…
4. Найсмачніші лiки
Багато дітей любили хвoріти зacтудою, адже мама обов’язково купувала аскорбінові драже. Як же хотілося отримати хоча б на одну штучку більше. Цей солодко-кислий смак точно ніхто не забуде! Потрібно обов’язково найближчим часом купити собі упаковку аскорбінок.
5. Який там чупа-чупс…
Раніше цукерки на паличці були розкішшю, тому багато хто готував їх вдома, причому були навіть спеціальні форми, щоб зробити півників, зайчиків і лисичок. Все дуже просто – розтоплювали вершкове масло і цукор. Звичайно, потім з’явилися й інші рецепти, але все одно, простіше не придумаєш.
6. Оригінальна прикраса, яку можна їсти
У радянські часи бублики продавали зв’язками і багато надягали їх в якості бус і організовували цілі концерти. Бублики їли просто так, а ще з чаєм, киселем, компотом.
7. Саморобне тістечко
Делікатес, який до цих пір входить в меню багатьох людей – печиво з маслом. Робили імпровізоване тістечко дуже просто: брали два печива, наприклад, «Ювілейне», змащували їх маслом і з’єднували разом. Це найкращий смаколик до чаю, який можна було придумати.
8. У сухому вигляді ще смачніше
У магазинах СРСР можна було за невеликі гроші купити кисельні брикети, які зазвичай з’їдалися до того, як був приготований напій. Діти з задоволенням їх гризли!
9. Небезпечні ласощі
Сьогодні без зусиль можна придбати в магазині варене згущене молоко, а раніше потрібно було варити його самостійно. Скільки людей плакало, відмиваючи стіни і стелю від вибyхнувшої баночки згущеного молока, не перелічити. Смачна іриска, яку можна було їсти ложками, того варта.
10. Сирні експерименти
Таке відчуття, що улюблене заняття дітей того часу – проведення експериментів, які стосувалися і вживання їжі. Ось один з них: відрізаєш шматочок сиру, опускаєш його в гарячий чай або каву і чекаєш, поки він розплавиться, а потім відразу в рот. У ті часи це здавалося неймовірним делікатесом.
11. Можна було зуб зламати, але дуже смачно
У сучасних магазинах можна при бажанні знайти будь-які продукти, а ось в ті часи це було вкрай складно, тому люди викручувалися, як могли. Щоб порадувати дітей, мами готували козинаки, для яких очищене насіння заливалося карамеллю, а після застигання з них формувалися невеликі брикети.
12. Дружба може бути дуже смачною
Багато хто погодиться з тим, що смак радянського плавленого сиру «Дружба» не можна порівняти ні з одним із сучасних аналогів. Його додавали в різні страви і їли окремо з чаєм. Ностальгія до мурашок.
13. Природні делікатеси
За часів СРСР весь вільний час діти проводили на вулиці, тому вони знали смак всіх рослин, які можна було зустріти. Улюбленими ласощами був кислий дикий щавель.
14. Ось, чого дійсно не вистачає
Іриски – цукерки, через які багато хто позбувся пломб в зубах, але задоволення того варте. Хоч такі ласощі продаються в магазинах до сих пір, смак здається зовсім чужим.
15. Барбекю, доступне кожному
Це сьогодні на багатті готують м’ясо, рибу, морепродукти, а раніше такого асортименту не було. Найсмачніший делікатес, якого чекали всі діти на пікніку – печена в багатті картопля. Це ж так цікаво: кинув картоплю в багаття і стоїш, чекаєш, перемішуючи вуглинки паличкою. Дістаєш картоплю з багаття, а вона гаряча, як вугілля, ну нічого – дмеш, перекидаєш з руки на руку, і намагаєшся швидше зняти шкірку, щоб насолодитися неповторним смаком. Боже, прямо слинки потекли!
16. Улюблена картопля ласунів
Одним з найдоступніших десертів радянських часів було тістечко «картопля», і багато хто навчився готувати його самостійно, адже рецепт дуже простий: печиво подрібнювали в крихту і додавали розтоплене масло з какао. Все перемішували і ліпили кульки. Ось такий десерт.
17. Їж, скільки завгодно
Якщо купити шоколадні цукерки або тістечка в СРСР можна було не завжди, то ось халва в асортименті була присутня часто. Сьогодні здається дивним той факт, що продавали ці ласощі в жерстяних банках.
18. Її аромат, наче магніт
Раніше мало хто думав про фігуру, викладаючи на сковороду кружальця докторської ковбаси, адже це так смачно, що не можна передати словами. Звичайно, хтось досі балує себе такою стравою, але це поширено не так, як тоді.
19. Лякaючий напій
Багато вперше бачачи чайний гриб, думають, що це щось дивне, схоже на медузу, і ні в якому разі не їстівне. У радянські часи у багатьох на підвіконнях можна було побачити трилітрову банку, накриту марлею, під якою творилося чудо – готувався смачний напій, іменований «квасом».
20. Смачне і економне тістечко
Не завжди в холодильнику був торт, а ось домашнє варення в коморі відшукати можна було. Доводилося імпровізувати: відрізався шматок батона, намазувався маслом і зверху клався великий шар варення. Смакота така, що неможливо зупинитися. І ви досі так робите, правда?
21. Економно, але дуже смачно
Це, звичайно, не солодощі, але було дуже смачно. Береться шматочок хліба, краще житнього, змащується олією і рясно посипається сіллю. Ще можна доповнити таке незвичайне частування зеленою цибулею або кропом. Багатьом здасться, що це закуска до міцних напоїв, але це їли діти.
22. Якщо хліб засох – на сковорідку його
Мало хто продовжує витрачати час на те, щоб постояти біля плити і посмажити грінки, адже є тостери і інші пристосування. Раніше це був дуже популярний спосіб використання черствого хліба, який нарізали на шматочки, занурювали в яйце і обсмажували з двох сторін на розпеченій сковороді.
23. Найкращі ласощі на землі
Завершити список хочеться найсмачнішими і найпопулярнішими серед радянських дітей ласощами – горішками і вафельними трубочками, наповненими вареним згущеним молоком. Практично в кожному будинку була вафельниця або спеціальне пристосування для приготування шкаралупи горіхів з тіста. Готували такі частування у великій кількості на різні свята, а їхній смак назавжди залишиться в пам’яті.
Пише - lisovasotnya.com