За березень 2018 року прискорилося зростання споживчих цін в Україні з лютневих 0,9% до 1,1 %. Хоча в порівнянні з березнем 2017 року інфляція пішла на зниження з 14 лютого до 13,2%. Повідомлення про це з'явилося на сайті Державної служби статистики.
За час з початку 2018 року споживчі ціни збільшилися на 3,5%. А базова інфляція з початку року склала 2,7%, а в березні-1,4%.
Першими під подорожчання потрапили ціни на фрукти та овочі – 3% і 5% відповідно. Зростання вартості на 1,6-0,8% спостерігається на хліб, сири, рибу, м'ясо, масло, макаронні вироби і рис.
Підвищення ціни на 1,3% випробували на собі також тютюнові вироби та алкоголь. Але при цьому на деяких позиціях товарів спостерігається зниження вартості.
Подешевшали на 0,2%-3,6% молоко, яйця, цукор, гречана крупа і сало.
За результатами лютого НБУ заявляв, що в Україні інфляція в річному вимірі залишилася вище прогнозу. За інформацією регулятора, обумовлюється це більш істотним, ніж очікувалося, подорожчанням сирих продуктів харчування і палива.
Світовий банк оприлюднив свої прогнози щодо інфляції в Україні. Фахівці впевнені, що інфляція в 2018 році в країні складе 10%, а не 9%, як прогнозувалося раніше. Також за оцінками експертів, витрати на оплату праці в Україні в 2018 році можуть перевищити 18% ВВП.
При цьому представник Світового банку називає оптимістичним план доходів в державний бюджет України. І це підтверджується статистикою виконання держбюджету в перші місяці 2018 року. Нацбанком на цей рік в урядовому прогнозі закладена інфляція 9% за підсумками року. Однак МВФ не виключає її зниження до 8,9% і навіть не виключає її зниження до 7%.