Прожитковий мінімум і ціновий максимум: чи зможуть українці вижити після нової реформи

28 червня 2018 р. 11:59

Вже 1 липня прожитковий мінімум з 1762 грн підніметься до 1841 грн. А це означає, що кожен українець за день зможе витрачати на 3 грн більше

З 1 липня в Україні підвищують прожитковий мінімум. Тепер нам рекомендують витрачати на 3 гривні в день більше. Сума незначна, зате експерти вже прогнозують зростання цін. Що означає підвищення для української економіки, пояснили в програмі на одному з телеканалів.

173 грами хліба, склянку молока, пів-яйця, дві маленькі картоплини. А ще 7 грамів рису і близько 100 грамів м'яса. Це мінімальний набір продуктів в день, що держава рекомендує вживати кожному українцю. Вже 1 липня прожитковий мінімум з 1762 грн. підніметься до 1841 грн.

А це означає, що кожен українець за день зможе витрачати на 3 грн. більше – всього 60 гривень. За підрахунками держави, цього повинно вистачити. Жителька Дніпра вважає, що в день потрібно мінімум хоча б на харчування 300 гривень, інша додає, що на "поїсти" необхідно близько 500. Експерти пояснюють, в нашій країні прожитковий мінімум залежить не від мінімальних потреб людей.

"Він повинен формуватися виходячи з споживчого кошика, але на жаль він у нас закладається в закон про держбюджет і за календарним графіком змінюється без оглядки на сьогоднішню економіку і ціни", – зазначає економічний експерт Михайло Крапивко. На купівельну спроможність людей підвищення прожиткового мінімуму не вплине, а от ціни зростуть, прогнозують експерти.

"Якщо підприємець бачить і відчуває, що буде трошки підвищений рівень життя громадян, то він звичайно користується цим. І якщо ми не будемо нічого купувати, тому що 3 грн. в день – це так перебільшено, 3 грн. у день нам не додає нічого, навіть пачку морозива. Тому доведеться робити акції, знижки і повертатися на той рівень цін, який був", – констатує доктор наук з державного управління Таїсія Крушельницька.

Наступний етап зростання прожиткового мінімуму прогнозується вже в грудні, майже до 2000 гривень.

Джерело

Читайте також