Рада узаконила платні дороги в Україні

28 лютого 2018 р. 00:12

За відповідний законопроект №6766 за основу і в цілому проголосували 233 народних депутата

Верховна Рада України (ВРУ) прийняла закон, який дозволяє передавати на умовах концесії дороги загального користування державного значення для будівництва і експлуатації.

За відповідний законопроект №6766 за основу і в цілому проголосували 233 народних депутата.

У документі говориться, що рішення про проведення концесійного конкурсу приймає уряд України, в якому, зокрема, зазначаються технічні параметри автомобільної дороги, базові фінансові показники надання автомобільної дороги в концесію, граничний термін, на який надається концесія, граничний розмір компенсацій концесіонеру, маршрут альтернативного безкоштовного проїзду.

Крім того, Кабмін визначає максимальний розмір плати за разовий проїзд автомобільними дорогами, побудованими на умовах концесії, який сплачується з урахуванням рівня інфляції; умови, при яких здійснюються концесієдавцем компенсації концесіонеру.

Відзначається, що автомобільні дороги (їх ділянки) відносять до розряду платних лише за умови їх суттєвого удосконалення та забезпечення альтернативного проїзду транспортних засобів безкоштовними автомобільними дорогами, довжина автомобільних доріг, які забезпечують альтернативний безкоштовний проїзд транспортних засобів, не повинна перевищувати більш ніж в два рази довжину платної автомобільної дороги.

Платежі зараховуються до Державного бюджету України та використовуються відповідно до порядку спрямування коштів державного дорожнього фонду

Передбачається, що прийняття закону сприятиме створенню умов для залучення інвестицій в галузь і країну в цілому для будівництва та експлуатації автомобільних доріг загального користування державного значення, а також дозволить забезпечити належне утримання та своєчасний ремонт таких доріг і поліпшити їх технічний стан.

"Будівництво концесійних доріг дозволить забезпечити баланс інтересів між державою і приватним сектором, причому Україна отримає якісні автомагістралі, а інвестори – можливість реалізації додаткових інвестиційних проектів", – вважають автори документа.

Нагадаємо, в грудні минулого року міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що старт робіт з будівництва платної дороги Київ – Біла Церква, в також Львів – Краковець можливий не раніше 2019 року. Міністр зазначив, що процес уповільнює кілька факторів. Зокрема, за словами міністра, в європейській практиці – 90% фінансування таких проектів забезпечує держава, а по-друге, трафік автомобілів в Україні досить невисокий.

Прогнози глави "Укравтодору" Славоміра Новака раніше були більш стриманими – він вважає, що будівництво платних доріг в Україні може початися не раніше 2020 року. Крім того, раніше стало відомо, скільки може коштувати проїзд по першій платній дорозі в Україні.

Читайте також