1. Дитина повинна якомога більше бувати на свіжому повітрі.
Рішуче скажіть «ні» телевізору, комп’ютеру і іншим аксесуарам. Замість цього йдіть з дитиною на прогулянку в парк чи на дитячий майданчик. Нехай вона бігає, стрибає, грає в лови або футбол, лазить по поперечинах і катається з гірки. При цьому одягайте її так, щоб вона відчувала себе комфортно і не пітніла.
2. Найкращий відпочинок для дитини — за містом.
У вас є дача, або родичі в селі? Це чудово! Нічого не може бути корисніше для імунітету, ніж чисте повітря, овочі прямо з грядки, парне молоко, купання в річці і ходіння босоніж по траві. Везіть малюка на озера або в гори, а не на багатолюдні курорти.
3. Не старайтеся з стерильністю.
Дитина, яка росла в стерильних умовах — «ласа здобич» для вірусів і мікробів. А трохи пилу і бруду тільки загартують її імунну систему. Так що, якщо на прогулянці малюк впустить на землю яблуко, витріть його серветкою і знову давайте дитині — нічого страшного не станеться.
4. Не захоплюйтеся аптечними вітамінами.
Навіть найкращі вітаміни — це хімія. Корисні речовини дитина повинна отримувати природним шляхом — з фруктами, овочами, злаками, кисломолочними і іншими продуктами.
5. Ніколи не годуйте дитину насильно.
Якщо дитина здорова, але відмовляється їсти, в цьому ваша провина. Відправте її на свіже повітря з самокатом або велосипедом, нехай нагулює апетит. Витративши енергію, вона сам попросить їсти.
6. Не давайте чаду багато солодкого.
Швидкі вуглеводи — це вірний шлях до порушення обміну речовин і ожиріння. Так що дозуйте шоколадки, цукерки і кока-колу. Замість цього купуйте яблука, банани, виноград та інші фрукти-ягоди.
7. Слідкуйте за регулярною роботою кишечника.
ЧИТАЙТЕ:
«Маріонетка Коломойського»: у владі РФ дуже засмучені. Їх категорично не влаштовує розклад, при якому далі Україна … без Порошенка
Украинцы уже получают пенсии по новой схеме
У команді Зеленського заявили про розбіжності між підрахунками ЦВК і власними
Постійні запори або проноси послаблюють імунітет малюка. Тому кишечник у дитини повинен працювати «як годинник» і регулярно випорожнятися. У цьому допоможуть продукти з високим вмістом клітковини — каші, овочі, цільнозерновий хліб. Важливо, щоб дитина отримувала достатню кількість рідини, а не харчувалася всухом’ятку.
8. Підтримуйте в дитячій кімнаті оптимальний температурний режим.
Оптимальна температура для дитячої — 20 С, а вологість повітря — не менше 50%. Регулярно робіть в дитячій вологе прибирання, а також провітрюйте кімнату перед тим, як укладаєте малюка спати. І приберіть з дитячої кімнати пилозбірники — килими, важкі штори, м’які меблі. Тому що вони часто стають причиною алергії.
9. Не бійтеся «дитячих» хвороб.
Багато батьків бояться, що дитина принесе з садка вітрянку або краснуху. Але якщо воне не перехворіє в дитячому віці, то ймовірність ускладнень збільшиться. Так що, «дитячі» хвороби краще переносити в ранньому дитинстві.
10. Заздалегідь готуйте дитину до дитячого садка.
Заздалегідь переведіть дитину на «садковий» режим годування і сну. Не обмежуйте її спілкування з іншими дітьми. Частіше залишайте малюка на бабусь-дідусів. Тоді він швидше і легше звикне до дитячого садка. І зможе уникнути психологічного стресу, який теж часто буває причиною хвороб.
Ці прості правила повинні дотримуватися всі батьки. І повірте, діти відразу стануть здоровішими і веселішими.
А як ви зміцнюєте імунітет вашої дитини?
Пише - bbc-ccnn.com