Політики заграють з виборцями і ризикують їх життями, не маючи наміру наводити порядок на дорогах країни. У чому цінність високих штрафів і як нардепи знову показали слабкість — у матеріалі OBOZREVATEL. Вибори важливіші за безпеку Суть законопроекту №8492 проста — керування автомобілем без ременя безпеки повинне каратися штрафом. Зараз сума покарання смішна — 51 гривня.
Автори проекту пропонували збільшити її до 850 гривень. Здавалося б, необхідна і нейтральна ініціатива. Ні для кого не секрет — щодня на дорогах України гинуть десятки людей, сотні отримують травми. Ремінь безпеки в авто або мотошолом у мотоциклі — елементарний, але життєво важливий засіб захисту.
Незважаючи на це, народні депутати у властивій їм манері виносили проект на голосування сім разів. Із яких два — за поправки, один — за ухвалення в другому читанні і в цілому, й тричі — за повернення до розгляду. А відправлення на повторне читання підтримали лише 196 чоловік, у результаті чого проект був відхилений. Відмовилися підтримати проект закону абсолютно всі фракції: і коаліція, і опозиція.
Так, найбільша фракція парламенту Блок Петра Порошенка не дала 39 голосів. Були відсутні в залі ще 20 нардепів. Один з негласних лідерів БПП Ігор Кононенка за бажання може зібрати до 100 багнетів. Під час прийняття "потрібних" законів фракція голосує без особливих проблем і коливань. Але цього разу нардеп і сам не проголосував, і його колеги проігнорували ініціативу.
Не було активності й у представника президента у Верховній Раді, народного депутата від БПП Ірини Луценко. Нардеп позиціонує себе як політик, який регулярно відстоює інтереси незахищених українців, а також "проводить" соціально-важливі проекти. Мабуть, цього разу безпека на дорогах не увійшла в шорт-лист нардепа.
Проігнорували голосування і в "Народному фронті". Не дали голоси "за" 17 із присутніх нардепів. Були відсутні - ще 13. Не секрет, що на фракцію прямий вплив має нинішній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, котрий прямо говорив про необхідність внести зміни у закон. До того ж, безпека на дорогах і дотримання правил дорожнього руху — пласт відповідальності для профільного міністра.
Під час голосування в залі парламенту фактично була відсутня і велика частина фракцій "Батьківщини" (12 нардепів) і "Самопомочі" (18). Хоча представники останньої неодноразово підкреслювали, що міністерства і відомства повинні реалізувати заходи щодо безпеки дорожнього руху в першу чергу. Групи "Воля народу" і "Відродження" дружно не голосували за рішення. Мабуть проблеми безпеки на дорогах їх мало хвилюють.
Крім того, законопроект був поставлений у парламенті на "мертвий" час — під кінець робочого дня. Спікер парламенту Андрій Парубій почав розглядати ініціативу лише після 17:00, що дуже зменшило шанси на успішне голосування.