Вдячність - це не просто красиві слова. Перш за все це важливі слова, які ми зобов'язані говорити один одному. Дякувати близьким, коханим, рідним, своїй долі, Панове треба за все і тоді ви зможете знайти душевний спокій, інформує UkrMedia.
Сьогодні Православна церква вшановує пам’ять Агея (Огія) - одного з останніх пророків Старого Завіту. Пророкував він в 520 р. до н.е. ‒ на другий рік царювання Дарія Гістаспа, перського царя з династії Ахеменідів.
Три головних пророцтва входять в десяту книгу дванадцяти малих пророків. Речі Агея спрямовані до первосвященика Ісуса і іудейського царя Зоровавеля. Їх він дорікає в бездіяльності і вимагає відновити роботи з будівництва Єрусалимського храму, які були призупинені попередником Дарія.
Мова пророка не відрізняється витонченістю стилю. У ній відчувається занепад єврейської мови, що почався в період знаходження євреїв в Вавилонському царстві. Відомостей про життя Агея практично немає. У переказі сказано, що в юному віці він з Вавилона прийшов в Юдею. Пророк передбачив повернення свого народу з іудейського полону. Помер він в Єрусалимі, де і був похований.
У день забутих подяк прийнято не тільки дякувати і говорити «спасибі» людям, але і робити добрі справи, допомагати нужденним людям. Вважалося, що Святий Агей рятує за чистоту людської душі. Праведний шлях, смирення, подяка людям дозволяють очистити душу від скверни і поганих помислів.
Звичаї й традиції цього дня
Наші предки в цей день робили снігових чоловічків з тканини і дрантя. Вони кидали їх у багаття й вимовляли змови. Вважалося, що якщо чоловічок швидко згорав, то тоді погода на Святки буде тиха і ясна.
У цей день прийнято робити добрі справи. Можна знайти людину, яка потребує допомоги і допомогти її. Жебракам на вулиці подаються гроші або їжа. Прийнято очищати своє житло від негативу. Можна взяти звичайну сіль і провести прибирання з нею. Вважається, що сіль може знімати погану енергетику з приміщення. Суха велика сіль насипається в горілчані стопки і розставляються по кутах будинку у всіх кімнатах, включаючи передпокій, коридор або санвузол. Рекомендується залишати сіль на термін у три дні. Вважається, що за цей час приміщення очищається від будь-якої негативної енергії.
Окроплюється будинок і святою водою. Але є особливий ритуал, завдяки якому окроплення буде більш ефективним і дієвим. Для цього береться сухий чортополох. Свята вода наливається в тарілку лівою рукою. Правою рукою в неї поринає гілочка будяка, яким окропляются всі приміщення у вашому будинку. Особливу увагу треба приділити кутам, так як найчастіше в кутах накопичується вся негативна енергія.
Можна провести обряд випалювання церковною свічкою. Для цих цілей бралися три воскові свічки, які спліталися між собою. Після настання темряви треба обійти всі кімнати в будинку, промовляючи: «Отче наш». Свічки слід тримати перед собою на відстані витягнутої руки. Під час обряду слід читати замовляння:
«Темна Сила, сила недобра, йди з дому подобру-поздорову».
Прикмети дня
Вважалося, що якщо на Агеїв день багато інею на деревах, то тоді в різдвяні свята стоятиме тепла погода. При цьому предки наші «теплою погодою» вважали морози до -20 градусів. Зазвичай хрещенські морози були набагато суворішими, і вони тріщали цілий тиждень після Різдва.
Коли сильний мороз малює візерунки на вікнах, то значить, що ще двадцять днів будуть сильні холоди. Снігопад на Агеїв день обіцяв ранню весну. Якщо з ранку синиці співають, то літо буде сухе і тепле.
Вітряна погода і сніг, який лежить впритул до паркану - погана прикмета. Літо буде неврожайним.