Сьогодні Католицьке Різдво: перед святковою вечерею сім’я обов’язково молиться і по старшинству переломлюють прісний хліб

25 грудня 2018 р. 10:52

Римсько-католицька Церква і більшість протестантських церков відзначають Різдво за григоріанським календарем, у ніч проти 25 грудня.

Різдвяна вечеря

Перед святковою вечерею сім’я обов’язково молиться і по старшинству переломлюють облатку (прісний хліб). На вечерю подають тільки пісні страви.

Серед них обов’язково повинні бути: яблука, овочеві салати та інші овочі, мед, родзинки, горіхи, селера. Оскільки все це – символи удачі, достатку і здоров’я. Обов’язковою стравою на столі має бути риба. Пише Depo

 

А ось всім відома різдвяна індичка подається на стіл тільки 25 грудня – на другу різдвяну трапезу.

Так само за святковим столом обов’язково ставлять зайвий прилад. Це для того, щоб показати, хто не прийшов в будинок в цей вечір – він завжди бажаний гість, передає “Обозреватель”.

Колядування

Колядки співають в різдвяний вечір за вечерею, і на наступний день. Діти і дорослі переодягаються і ходять з дому в дім, співають пісні і бажають усім добра і удачі. Хоча церква не дуже добре ставиться до традиції колядування, вважаючи, що це відгомони язичництва.

Прикмети на Католицьке Різдво

Якщо в переддень Різдва мете заметіль, то буде рання листя.

Якщо Різдво тепле, то весни варто чекати холодної.

Сніг і заметіль в Різдво – на щастя.

Сильні холоди на Різдво – до хорошого урожаю.

Дзвін різдвяних дзвіночків оповіщає про наближення злих духів і іншої злої сили, а різдвяні свічки захищають святковий стіл від холоду і сил темряви.

Різдвяний вінок охороняє мешканців будинку від несподіваного приходу злих сил.

Власники камінів в будинку намагалися підтримувати вогонь до ранку, адже це хороший знак для сім’ї.

Танці та ігри навколо ялинки на свіжому повітрі в різдвяні дні обіцяли учасникам веселощів міцне здоров’я на найближчі 12 місяців.

Коли годинник б’є північ, господар будинку повинен відкрити вікно, “впускаючи” Різдво, а разом з ним – удачу і благополуччя в свій будинок.

Як зустрінеш Різдво, – так і проведеш весь рік, – вважали віруючі католики. Ця прикмета дуже схожа на нашу новорічну. Сенс цієї прикмети – оточити себе в свято близькими і коханими людьми, уникати сварок і насолоджуватися святом.

Читайте також