Як пише “Інтерфакс”, у постанові сказано, що суд першої інстанції помилково не став розглядати аргументи української сторони. Таким чином, тепер справа слухатиметься в рамках повноцінної процедури, що відтермінує можливість стягнення боргу на користь РФ.
Екс-міністр фінансів Олександр Данилюк у кулуарах 15-го форуму YES у Києві заявив, що рішення Апеляційного суду Англії полегшить вихід України на зовнішні ринки і знизить ризики інвестування в країну.
“Щойно Україна в суді виграла: рішення на нашу користь щодо неповернення так званого $3 млрд боргу. Це сила нашої команди, наших юристів. Це позитив, це дозволить нам зняти ризики для інвестицій і полегшить вихід на зовнішні ринки”, – заявив він.
Як повідомлялось раніше, Україна у грудні 2015 року допустила дефолт з євробондів, викуплених Росією у грудні 2013 року на кошти Фонду національного добробуту ($3 млрд – сам випуск та $75 млн – останній купонний платіж). Київ пропонував Москві реструктуризацію боргу на загальних з комерційними кредиторами умовах, Росія цей варіант обговорювати відмовилася. Борг мав бути погашений до 1 січня 2016 року.
Однак у грудні 2015 року Україна ввела мораторій на обслуговування цієї заборгованості і до 1 січня 2016 року не здійснила платіж на загальну суму $3,075 млрд в рахунок погашення та обслуговування російських єврооблігацій.
Після цього, 17 лютого 2016 року, Мінфін РФ подав до Високого суду Лондона позов про стягнення заборгованості за єврооблігаціями. Суд 29 березня 2017 року схвалив прискорений розгляд зазначеного позову, фактично відкинувши основні заперечення України і погодившись із наявністю у неї зобов’язань щодо єврооблігацій.
Суд визнав, що транзакція є стандартною борговою операцією, хоча і здійсненою за незвичайних умов. Своїм рішенням суд зобов’язав Україну виплатити Росії номінальну вартість єврооблігацій на $3 млрд, суму нездійсненого купонного платежу на $75 млн, а також штрафні відсотки, що нараховуються в сумі $674 тис. за кожен день прострочення.
І от сьогодні надійшло рішення якого чекала вся України затримавши подих.