Правоохоронні органи повинні займатись боротьбою із тероризмом, злочинністю, російським впливом на внутрішні справи України а не прислужувати президенту та Верховній раді, хоча в реальності контроль над громадськими активістами та журналістами у влади, на жаль, пріоритетніший.
Необережні слова Зеленського щодо роздруківок розмов громадських активістів вкотре підтверджують факт порушення конституційних прав громадян та репресивний характер правоохоронних органів, які контроль над громадськими активістами "завертають" в статті боротьби із "російським слідом".
Як повідомляють юристи проєкту “Свої Люди”, Печерський районний суд зобов’язав Національну поліцію внести до єдиного реєстру досудових розслідувань заяву Дмитра Сінченка щодо незаконного прослуховування розмов активістів.
Після виконання ухвали суду, поліція змушена буде розслідувати факти, про які заявив президент Зеленський під час зустрічі організаторами акцій «Ні капітуляції», восени минулого року, а саме про те, що йому «кладуть на стіл розмови активістів».
Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський під час зустрічі з ветеранами та волонтерами в Офісі президента заявив, що має роздруківки телефонних розмов активістів акцій «Ні Капітуляції». Активіст Дмитро Сінченко за підтримки юриста платформи “Свої Люди” звернувся з офіційним запитом до президента з проханням надати йому документи, які підтверджують законність здійснення прослуховувань, на що ОП повідомили про відсутність таких документів.
Після цієї заяви Верховний суд України постановив відкрити провадження щодо ненадання публічної інформації президентом України, однак пізніше з Офісу Президента прийшов відзив, в якому стверджується, що у президента відсутні записи розмов, про наявність яких він заявляв під час зустрічі з ветеранами.
Згодом Сінченко написав заяву про вчинення кримінального правопорушення – незаконного прослуховування, однак Національна поліція відмовилась вносити її до ЄРДР, і Дмитро написав скаргу на бездіяльність правоохоронців до суду. Справа потрапила на розгляд скандального судді Печерського районного суду Павла Вовка, який відмовив активісту, назвавши його законні вимоги «політичними переконаннями». Далі Сінченко подав в апеляцію, і Апеляційний суд скасував ухвалу судді Вовка, відправивши справу на повторний розгляд.
Юридичну підтримку Дмитру в цій справі надає правозахисник Микита Андрєєв в рамках платформи «Свої Люди» від Bihus.Info.
«Суд нарешті визнав очевидні речі – що прослуховувати громадян без санкції суду в нашій країні – це злочин, і що за заявами про вчинення злочину необхідно відкривати кримінальні справи. Тепер доведеться проконтролювати, щоб поліція виконала рішення суду і належно розслідувала цю справу. Для цього, очевидно, доведеться допитати шостого президента, щоб він пояснив, хто саме і на якій підставі надавав йому ці розмови, і чия це була ініціатива – цих невідомих осіб, чи вони діяли за дорученням самого президента. У будь-якому разі, незаконна практика втручання в особисте життя політичних опонентів керівництва держави має бути припинена, а винні повинні нести відповідальність!», – зазначив Дмитро Сінченко, координатор Руху Опору Капітуляції у Кропивницькому.
ВАЖЛИВО: Якщо ви активіст чи журналіст, якому потрібна юридична допомога – звертайтесь до юристів “Свої Люди“.