Свою тисячу доларів маю: чому українцям краще шукати роботу вдома

13 червня 2018 р. 10:06

Українцям розповіли, чому краще шукати роботу на батьківщині, а не їхати на заробітки за кордон

Серед головних переваг працевлаштування в Україні, а не, для прикладу, в Польщі, називають можливість кар’єрного росту. І якщо, наприклад, офіціанти або кухарі за кордоном заробляють більше, мріяти про якесь службове підвищення їм не доводиться.

«За кордоном перспективи кар’єрного росту для українців не такі втішні. Приміром, у нас працюють 5 програм кадрового резерву, це дає можливість швидко отримати підвищення і побудувати кар’єру всім, хто захоче і зробить для цього зусиль», – розповіли про працевлаштування у одній з мереж ресторанів в Україні.

За даними Міжнародної організації праці, 40% заробітчан їдуть на низькокваліфіковану роботу. А ще 23,8% навіть працюють не за своєю спеціальністю.

«Значна частка зайнята роботою, яка не вимагає ніякої кваліфікації або кваліфікації в іншій області», – йдеться в звіті МОП.

Тим паче, що наразі український ринок праці пропонує вакансії із заробітною платою не меншою, чим у сусідній Польщі. Так, як стверджують у одній із київських служб таксі, водій за місяць може отримати близько 25 тисяч гривень.

«Водій може в день заробити 1500 грн, 15% він віддасть службі таксі, частину на бензин витратить. Але в цілому, якщо дійсно працювати, свою тисячу доларів заробити завжди можна», – розповів представник служби таксі.

При чому, роботодавці відмічають, що їм довелося піти на підвищення зарплатні саме через значний відтік кадрів за кордон.

Джерело

Читайте також