Як пише Gazeta Wyborcza, воєвода Любліна Пшемислав Чарнек знайшов потужний аргумент проти України.
"Парламент Польщі фактично вклав йому в руки антиукраїнську зброю, прийнявши поправки до закону, в яких говорилося про жертви українських націоналістів", - стверджує видання.
Також зазначається, що зміни в документ стали катастрофою для дипломатії й іміджу Польщі у світі, через них зіпсувалися відносини Варшави з США, Ізраїлем і Україною.
При цьому партія "Право і справедливість" намагається виправити це з першими двома країнами. Тому депутати внесли зміни до закону, вилучивши з нього пункт про тюремні терміни для тих, хто говорить про відповідальність поляків чи польської держави за злочини Третього рейху. Разом з тим, пропозиція опозиції виключити і пункти про жертви українських націоналістів була відхилена.
"Виявилося, українці для нас не настільки важливі", - підкреслює видання.
Чарнек, посилаючись на ці пункти закону, публічно засудив лідера "Українського товариства" Гжегожа Купріановича і звинуватив його в антипольській діяльності. Звинувачення він пояснив участю лідера української організації в урочистих заходах, присвячених пам'яті загиблих українців від рук "Армії Крайової" в Сагрині. Через це воєвода Любліна поскаржився на Купріановича в прокуратуру.
За словами чиновника, лідер української організації хоч і не заперечував "злочини УПА проти поляків", але намагався прирівняти трагедію на Волині з "кількома сотнями цивільних українців, які загинули в Сагрині 10 березня 1944 року".
"Атака воєводи Любліна проти "Українського товариства" - це приклад політичного авантюризму ", - зазначила Gazeta Wyborcza.