Про це повідомила один з авторів законопроекту, заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд.
Так, в новій редакції закону про столицю пропонується зменшити кількість депутатів Київради з 120 до 25, при цьому збільшивши повноваження мера.
“Серед новел пропонується серйозне скорочення кількості депутатів, і при цьому депутати повинні працюватимуть на постійній основі. Ми пропонуємо, щоб було до 25 депутатів у Київській міській раді”, – зазначила вона.
Крім того, за словами віце-спікера, законопроект передбачає перерозподіл повноважень між мером і головою міськадміністрації. При цьому пропонується розвести функції і роль Києва як міста, регіону та як столиці.
Згідно із законопроектом, місто очолює мер, який матиме всю повноту повноважень
“Він фактично одноосібно формуватиме міську адміністрацію, він буде головним розпорядником бюджету київського і т. і. Голова Київської міської адміністрації фактично представлятиме державу в регіоні, а не в місті. Його завданням буде в тому числі стежити за законністю рішень органу місцевого самоврядування” , – зазначила Сироїд.
Разом з цим голову КМДА пропонується наділити правом оскаржувати рішення Київради в суді.
“Він не матиме ніякого відношення до місцевого бюджету, а матиме можливість працювати виключно з бюджетом державним, який надходитиме до Києва як до регіону. Наприклад: на університетську освіту, на медицину третього рівня. Тобто це те, що роблять сьогодні голови обласних державних адміністрацій”, – підкреслила віце-спікер.
Також Сироід зазначила, що документ покликаний виправити ситуацію, що склалася з самоврядуванням. При цьому вона зазначила, що зараз практично всю виконавчу владу в місті Києві очолює голова КМДА, який призначається президентом, а міський голова майже не має повноважень для управління містом.
Слід зазначити, що відповідний законопроект №8420 зареєстровано в парламенті 30 травня.
Натомість чинний закон “Про столицю України – місто-герой Київ” було прийнято в 1999 році.
Пише -Словечко