Україна зі світовим рекордом взяла п'ять золотих медалей у плаванні на Паралімпіаді-2020

28 серпня 2021 р. 14:51

Українські плавці Євген Богодайко (категорія S9), Максим Крипак (S10), Михайло Сербін (S11) і Денис Дубров (SM8) завоювали золоті медалі Паралімпіади-2020 на дистанції 100 метрів брасом, 100 метрів вільним стилем, 100 метрів брасом і 200 метрів комбінованим стилем відповідно.

Почин хлопців підтримала і Єлизавета Мережко. 29-річна уродженка Херсона стала найкращою на дистанції 200 метрів брасом у категорії SB5.

26-річний Крипак проплив дистанцію за 50:64, встановивши світовий рекорд. Українець покращив час попереднього досягнення на 0,23 секунди.

Максим після першої половини дистанції був третім, але зміг показати блискучу швидкість, завоювавши "золото".

17-річний Сербін не був у ролі фаворита, але видав видатну гонку, здобувши несподіване "золото".

27-річний Богодайко продемонстрував неймовірну волю до перемоги, вирвавши нагороду на останніх секундах.

Євген поступово наздоганяв суперників і у вирішальний момент зміг торкнутися бортика першим.

Єдине "золото" в жіночому плаванні для України завоювала Єлизавета Мережко. Наша співвітчизниця не дала опоненткам жодного шансу, перемігши на 200-метрівці брасом серед паралізованих спортсменів.

Таким чином, Україна завоювала вже вісім нагород найвищого ґатунку на Паралімпійських іграх в Токіо.

Також у скарбничці "синьо-жовтої" збірної і 17 срібних медалей.