В Україні приготували неприємний сюрприз батькам, для яких виховання дітей порожній звук: тепер за байдуже ставлення до власних чад каратимуть набагато жорсткіше, причому як адміністративно, так і кримінально.
Якщо Верховна Рада прийме законопроект, то за невиконання батьківських обов'язків українців відправлятимуть на громадські роботи або на проходження корекційних програм. Також передбачено позбавлення батьківських прав за те, що дитина була залишена без турботи в установі інституційного догляду. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Кабінету міністрів.
Соцслужбам більше свободи
Збільшать також і розмір штрафів для горе-батьків, а державні органи влади та органи місцевого самоврядування зможуть робити невідкладних заходів для допомоги дітям, життю або здоров'ю яких виникла загроза.
Очікується, що законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання жорстокого поводження з дітьми, виникнення безпосередньої загрози їх життю або здоров'ю і подолання цих явищ" посприяє організації безпечного середовища для зростання і розвитку дітей в Україні. Якщо звернемося до статистики, то побачимо, що за період з 1991 року по 2015-й чисельність дітей в Україні зменшилася на 4947,6 тис., а їхня питома вага в загальній чисельності населення скоротилася з 25,6 до 17,9%.
До початку 2016 року чисельність дітей у віці до 18 років в Україні склала 7 614 006 чоловік (без урахування даних населених пунктів на тимчасово окупованій території). Значно впливає на зменшення чисельності дитячого населення смертність дітей до 1 року, це один з найбільш чутливих індикаторів ступеня соціально-економічного розвитку суспільства.
Це показник, зокрема, рівня освіти і культури, стану навколишнього середовища, ефективності заходів щодо формування основ здорового способу життя, рівня доступності та якості медичної допомоги, розподілу соціальних і матеріальних благ в суспільстві, а головне - рівня відповідальності батьків за життя, виховання і розвиток дітей.
У 2015 році рівень смертності дітей у віці до 1 року склав 7,9% на 1 000 дітей, що народилися живими. Особливе занепокоєння викликає смертність дітей від зовнішніх причин, тобто від причин, яких не виникло б, якби батьки були сумлінними.
Зовнішні причини займають третє місце в структурі смертності дітей у віці до 1 року, приводячи до 6% смертельних випадків. Серед них переважають нещасні випадки із загрозою диханню - 63,6% від загального показника. Ще одна актуальна проблема - з більш ніж 100 000 дітей, які проживають в установах інституційного догляду та виховання, тільки близько 8% - це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, у решти батьки діви і здорові. Крім того, тільки у 17% дітей-вихованців таких закладів є інвалідність.