«Після виборів від команди Зеленського ми почули, що є підтримка реформ, вони б хотіли подивитися, як вони відбуваються, можливо, дати якісь поради. Ми готові представити зміни, але наполягаємо на тому, що вони вже розпочаті і незворотні. Що другий етап реформи починається влітку, а третій, останній, по зміні фінансування – від 2020 року », – сказала Уляна Супрун.
У відповідь на питання про те, чи погодиться вона очолити МОЗ після парламентських виборів, якщо від президента надійде така пропозиція, чиновниця пообіцяла визначитися в залежності від складу нового Кабміну: адже якщо «в« уряді будуть люди, які будуть блокувати зміни, які ми впроваджуємо , то як можна працювати з людьми, які мають протилежні ідеї? »
«Мою кандидатуру подали від нинішньої коаліції. Але ми часто говоримо, що багато справ, що стосуються охорони здоров’я, вони – трохи поза політикою, тому що люди хворіють незалежно від політичної ситуації, а ми всім повинні допомогти і надати якісні медичні послуги. Ми будемо стежити за тим, що відбувається протягом наступних шести місяців, і готові співпрацювати з будь-якої конструктивної політичної силою, щоб пояснювати хід реформ і забезпечити галузі необхідно фінансування », – резюмувала в.о. голови МОЗ.
Супрун стверджує, що відомство “стежитиме за тим, що відбувається протягом наступних шести місяців, і готове співпрацювати з будь-якою конструктивною політичною силою”.
В свою чергу, перш за все в своїй програмі Володимир Зеленський відзначає, що професія лікаря має стати престижною і високооплачуваною. Лікарні повинні отримати сучасне обладнання та оновити свою інфраструктуру, а «адміністративна надбудова системи охорони здоров’я і освіти» – скоротитися.
Перехід до страхової медицини в програмі вказаний найважливішим кроком в охороні здоров’я. Пацієнт повинен сам визначати програму страхування, вибирати заклад, лікаря, спосіб лікування. Базовий рівень страхування для малозабезпечених верств населення обіцяють оплачувати з державного бюджету.
«Зе! Команда» хоче зробити акцент на профілактичній медицині: «Попередити хворобу легше, ніж її лікувати. Програма популяризації здорового способу життя. Введення обов’язкового безкоштовного щорічного медичного огляду ».
Що стосується ліків: якщо препарати пройшли реєстрацію в країнах Європи і США, то в Україні додаткових дозволів отримувати не будуть.