Українців штрафуватимуть за надто високі зарплати: кого це зачепить

03 вересня 2018 р. 22:25

Стало відомо, кого штрафуватиме податкова за високі заробітні плати

Зарплати понад 50 тис. грн. повинні виплачуватися виключно безготівково. Такий висновок зробили в ГФС Сумщини, коли надавали індивідуальну податкову консультацію одному з суб’єктів господарювання. Співробітники ГФС нагадали, що обмеження на готівкові розрахунки поширюються не тільки на операції з фізособами, а й на розрахунки між юридичними особами – в цьому випадку готівкова сума не повинна перевищувати 10 тис. грн.

Однак, навіть у податківців немає єдиної думки щодо виплат великих зарплат.

Вимоги до організації готівкових розрахунків закріплені в Постанові НБУ №148 від 29.12.2017. А виписані в ньому ліміти на розрахунки готівкою з юридичними і фізичними особами застосовуються до всіх суб’єктів господарювання.

Більш того, в своєму листі від 22.05.2018 р № 50-0007 / 28247 чиновники НБУ пояснили, що встановлені вимоги поширюються і на розрахунки за угодами з участю юросіб, предметом яких є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, «які можуть бути оцінені в грошовій формі, в тому числі на видачу і повернення коштів під звіт, фінансової допомоги, виплати, пов’язані з оплатою праці».

За словами юристів, так як обмеження зачіпають будь-які платежі, які виходять від суб’єктів господарювання на користь фізосіб, то виплата роботодавцем зарплати готівкою понад 50 тис. грн. на одну людину автоматично вважається порушенням. Якщо фізособі-співробітнику або фрілансеру за договором цивільно-правового характеру підлягає виплата заробітної плати або гонорару, сума яких перевищує 50 тис. грн., така виплата не може бути здійснена готівкою в один день.

А контроль за розрахунками готівкою здійснює ГФС шляхом проведення документальних та фактичних перевірок, нагадують юристи. Будь-яка планова перевірка податківцями включає і касу. І якщо фіскали знайдуть порушення, підприємство заплатить штраф.

За перше виявлене порушення протягом року – від 1,7 тис. до 3,4 тис. грн. За повторне протягом року доведеться заплатити від 8,5 тис. до 17 тис. грн. Індивідуальна податкова консультація в цій справі не врятує. Якщо все зробити згідно «папірця», компанію хоч і не оштрафують, але можуть донарахувати податки.

Однак юристи попереджають, що ревізори можуть трактувати правила за готівковими обмеженням на свою користь.

Юридично законодавство не відносить трудові правовідносини, в тому числі виплату зарплат, до госпдіяльності. А ось робота фізособи, заснована на цивільно-правовій угоді, а не на трудовій угоді з роботодавцем, відноситься до господарської діяльності, як і видача готівки працівникам під звіт, зокрема, на відрядження.

Правознавці, щоб не було складнощів з ГФС, радять не перевищувати обмеження в 50 тис. грн. при виплаті заробітної плати або інших пов’язаних за своєю природою платежів готівкою.

Джерело

Читайте також