Уляна Супрун: "Нещодавно до мене звернувся лікар з проханням вплинути на розвінчання забобону..."

20 вересня 2018 р. 18:28

Інколи віра в забобони перемагає здоровий ґлузд. Особливо дивує, коли спостерігаю віру в такі речі, як “погані прикмети” серед медиків – людей, які у прийнятті рішень мають керуватися фактами, доказовою медициною та бути експертами з логічного мислення.

Нещодавно до мене звернувся лікар з проханням вплинути на розвінчання забобону, що начебто не можна в жодному разі при госпіталізації пацієнта перевозити його на каталці або ношах ногами вперед. Бо так “виносять небіжчика” і це погана прикмета. Часто це відбувається за запитом самих пацієнтів чи їхніх родичів, а часто і за ініціативи медпрацівників.

Вони можуть навіть робити непотрібні чи складні додаткові рухи, щоби розвернути пацієнта в іншому напрямку, але це жодним чином не йде на користь нікому. У всіх міжнародних протоколах, де йдеться про госпіталізацію пацієнта на каталці чи ношах, є лише одна рекомендація — транспортувати людину вперед ногами.

Ця рекомендація зазначена майже у всіх ґайдлайнах чи базовій літературі і стосується транспортування пацієнтів як і до будівлі лікарні (https://goo.gl/ixYwBm), так і всередині (https://bit.ly/2nvNzi3).

На це є важливі причини:

– Це знижує ризик травмування людини, адже медики часто рухають каталку дуже швидко та можуть зачіпати нею стіни, меблі чи інші предмети.

– Така позиція допомагає самому пацієнту бачити напрямок, куди його везуть, наприклад, це вказано в ґайді Британської служби охорони здоров’я (https://bit.ly/2nvNzi3). У всьому світі перевозити пацієнтів ногами вперед — усталена практика.

Джерело

Читайте також