Про жахливу автопригоду, в яку два роки тому потрапив маленький лучанин Микола Сахарчук, школяр нині ледве пам’ятає. А от епізод з реанімації, коли до нього завітав сам святий Миколай, розповідає до деталей. Після візиту сивочолого бороданя пацієнт, який майже не мав шансів на життя, став швидко одужувати. Медики дивувалися: дорослі з його діагнозом валяються по лікарнях не менше півроку, а Миколку виписали за десять днів!
Страшна аварія на річницю весілля
– Та аварія сталася 5 жовтня, якраз у річницю нашого з В’ячеславом весілля, – розповідає Наталія Сахарчук, мама хлопчика. – Нас разом з дітьми запросили в гості знайомі. Ми недовго побули й зібралися додому. А старші сини – Миколка й Антон – попросили залишитися, щоб пограти у футбол.
Дорога додому не така далека, хвилин п’ятнадцять-двадцять пішки. Але потрібно перейти велике перехрестя. Світлофора там нема, тож треба бути дуже обережним.
– Як ми йшли з чоловіком по тому переходу, пам’ятаю, я ще йому сказала: «Як тут легко збити людину». Бо машини просто летять, – згадує жінка.
Весь час її огортала незрозуміла тривога. Хотілося повернутися й перевести дітей. А потім стала сама себе заспокоювати: тож не вперше їм доводиться самим повертатися тим шляхом. Вона раз зателефонувала Миколці й почула, що діти вже збираються додому. Потім удруге, коли вони вже майже підходили до переходу. Ще раз наказала бути дуже обережними й уважними. А після того стала поглядати на годинник. Минуло дві хвилини, три, п’ять… Діти не віддзвонювалися. Тоді набрала номер сина сама. Гудки йшли і йшли, а слухавку ніхто не знімав. Урешті відповіла якась незнайомка й повідомила Наталі, що її дитину на переході збила машина.
З винуватцями аварії стали друзями
У душі все стерпло. Не пам’ятає, як добігла до місця аварії, та коли глянула на сина, що лежав на узбіччі, від побаченого хотілося кричати. Частина голови була зовсім обдерта, на шию медики «швидкої» вчепили Миколці спеціальний тримач. А він плакав, що не хоче в лікарню, й істерично благав забрати його додому.
Дитину госпіталізували у реанімаційне відділення Волинського дитячого територіального медичного об’єднання. Материнське серце виривалося з грудей від безсилля чимось зарадити синові. Поки медики рятували її дитину, вона не шукала винних, лише обдзвонила рідних з проханням читати акафіст до святого Миколая. Жінка вірила, що щира молитва творить дива. А ще батюшка Валентин попросив парафіян Свято-Покровського храму, куди щонеділі ходить на службу Божу родина Сахарчуків, помолитися за здоров’я їхнього паламарика, бо ж напередодні трагедії благословив Миколку стати паламарем…
– Потім мені розповіли, як сталася трагедія, – крізь сльози продовжує розказувати жінка. – Перед переходом зупинилася маршрутка, пропускаючи Миколку та Антошу. Вони й стали йти. Раптом шофер почав сигналити. Діти подумали, що то їм, аби поспішили. А то по іншій смузі їхав автомобіль. Водій не встиг загальмувати, й авто збило Миколку, який ішов перший…
Та зла на винуватця аварії пані Наталя не тримає. Навпаки, каже, трагедія їхні родини здружила. Та сім’я теж багатодітна, окрім власних чотирьох дітей, мають на вихованні п’яту. Вони щоранку приходили до Миколки в лікарню, оплатили не лише повністю все лікування дитині, а й мамі «лікарняні» на чотири місяці, аби мала змогу, полишивши роботу, доглядати за дитиною. А ще відразу подарували Миколці хустинку, яку привезли з Єрусалиму, з Гробу Господнього. Її мама вклала дитині у сорочину на груди, де медики змушені були зробити «дірку», аби вставити дренаж (під час аварії одна легеня дуже травмувалася – лопнула плевра, й усередині набиралася рідина). А сама привезла іконку святого Миколая й лишила на подушці.
«Бачиш, як Господь тебе любить»
Коли хлопчик почав самостійно їсти, мама показала синову іконку, що весь час лежала біля нього. Тоді Миколка схвильовано сказав: «Цей дідусь приходив до мене». Жінка перепитала: може, спав, наснилося? Ні, каже, не просто чув його голос, а відчував тепло долонь. Тоді син розповів, що, як ще був підключений до всіх апаратів, до нього в палату зайшов старенький чоловік – увесь сивий і з такою ж сивою бородою, в червоному светрі та чорних штанах. Він запитав: «Як ти себе, Миколо, почуваєш?» Дитя здивувалося, звідки незнайомець знає його ім’я. «Я правильно назвав, що ти Микола?» – перепитав. «Правильно…» – ніяковіючи, відповіла дитина. «А як ти себе почуваєш?» – далі питав дідусь. «Добре», – відказав хлопчик. «Бачиш, як Господь тебе любить, що послав мене молитися за тебе», – сказав сивочолий бородань і поклав свою руку дитині на голову, де була здерта шкіра. Він тричі промовив: «Во ім’я Ісуса Христа, рано, зцілися». А тоді так само положив руку на дренаж.
Більше чоловіка ніхто не бачив, а з того дня, як це сталося, хлопчик різко пішов на поправку. Пізніше, коли знімки легень потерпілого, зроблені відразу після аварії, побачив торакальний хірург з іншої лікарні, відверто сказав колезі: «Як дитина вижила? Як за десять днів виписана додому? Навіть дорослі з такими травмами лежать по лікарнях з півроку».
– Це не інакше, як промисел Божий, – радіє пані Наталя. – Бо як іще назвеш? Я відразу вишила бісером дві іконки святого Миколая. Одну подарувала синові, другу – тим людям, які ось так несподівано увійшли в наше життя. Миколка лише дві неділі не був на службі в церкві, а як вийшов з лікарні, ні тижня не пропускає. Паламарює із задоволенням. А ще щоранку й щовечора молиться до свого ангела-охоронця. Радіє, що його бачив.