«З огляду на те, що Україна ніколи не була і не є зараз членом СНД, і відмова цієї структури засудити російську агресію, просив би, щоб ми спільно з урядом підготували пропозиції щодо офіційного припинення нашої участі в статутних органах СНД», — сказав президент. Крім того, Порошенко ініціює призупинення парламентом дії окремих положень договору про дружбу з Росією.
Зокрема, статті про стратегічне партнерство між Україною і РФ. На такі запізнілі на кілька років ініціативи в соціальних мережах відреагували неоднозначно. «Договором про дружбу між Україною і РФ не передбачено право сторін вийти за власним бажанням з окремих статей цього договору.
Заява \ рішення України про односторонній вихід з якихось окремих статей договору про дружбу з РФ дозволить Росії скористатися положеннями міжнародного права про цілісність договорів, заявити, що вихід України з окремих статей є невиконанням договору і розірвати його в односторонньому порядку. Так в чому сенс? Чому не вийти з нього самим на тій підставі, що Росія порушила статтю про повагу територіальної цілісності і принцип непорушності кордонів? І яка цінність для України відповідних статей (Порошенко каже, що саме через наявність статті про повагу до територіальної цілісності України не розриває договір), якщо Росія наплювала на них?», — вважає Богдан Яременко.
«Ми, нарешті, офіційно (де-юре), припиняємо бути пов’язані з РФ в секторі безпеки, а де-факто це було зроблено в 2014 році. Ми повинні і далі на всіх рівнях розривати всі відносини з країною-агресором. Сподіваюся, розірвуть і дипвідносини «, — написав волонтер Семен Кабакаєв. «Деякі люди наївно запитують, чому з СНД не можна було вийти 4 роки тому.
Вони не розуміють, що 4 роки тому до виборів було 5 років, а не менше року», — іронізує політичний експерт Петро Олещук. «Цей вихід був необхідний ще чотири роки тому, але у нас головнокомандувач не Де Голль, не Рузвельт і навіть не Туджман. Тому маємо, що маємо, але радіємо. Бо момент все ж історичний», — написав волонтер Назар Приходько.