З таким протезом пацієнти швидше одужуватимуть без болей в спині та оніміння кінцівок. Винахід вже пройшов клінічні випробування, але щоб запустити його в масове виробництво, потрібні десятки тисяч гривень на дозволи та ліцензії МОЗ. - пишуть Факти
Молодий хірург Олексій Нехлопочин зробив сотні операцій. Та гарантувати, що кожен протез на 100% підійде для всіх пацієнтів лікар не береться. Стандартні імпланти, на жаль, не здатні відтворити природний вигин спини, адже він у кожного пацієнта свій.
Тож часто, навіть при успішних операціях, пацієнти потім скаржаться на болі в спині та оніміння кінцівок. Олексій зрозумів: тут потрібен такий протез, який міг би підлаштуватися під будь-який хребет. На розробки, випробування, експериментальні та клінічні дослідження пішло 5 років.
Собівартість конструкції 800 грн. Та на ліцензії й дозволи МОЗ потрібні десятки тисяч гривень – аби унікальний виріб запустити в серійне виробництво. Проте, і це не основна перепона. В академії медичних наук кажуть, винахід дійсно важливий, унікальний і точно буде дешевший, ніж імпортні протези.
Треба лише пройти додаткові клінічні випробування, адже перші 20 пацієнтів, які погодилися на вітчизняний протез, залишилися в нині окупованому Луганську, де до війни працював лікар-винахідник.
До слова, лікує стрес та подовжує життя – унікальна українська розробка.