Висилають липові рахунки та підробляють сайти: українців масово розводять на платі за комуналку

13 травня 2019 р. 08:07

Шахраї вигадують все витонченіші способи виманити гроші у довірливих українців. Причому не гребують обдурювати навіть на платі за комуналку. Останнім часом у мережі почали з'являтися фейкові сайти комунальних служб, на яких люди зазвичай оплачують рахунки.

Виманюють гроші за газ
Останній випадок з підробкою сайтів комунальників трапився у Миколаївській області. Там вигадливі аферисти придумали сайт неіснуючої "Керуючої компанії ЖКГ", через який виманюють гроші за газ.

"ТОВ "Миколаївгаз Збут" попереджає — для гарантованої і захищеної оплати за газ користуйтеся тільки інструкціями на сайті mkgaszbut.104.ua. Для маскування шахраї використовують в адресі свого фейкового сайту цифри 104. Також там вказані робочі телефони органів соцзахисту і контакт-центру у Миколаївській області. Вся інша інформація — це підступні маніпуляції для того, щоб сформувати у споживачів газу видимість оплати за газ і виманити гроші на підставну карту в інтернет-банку. Насправді плата за газ має надходити лише на спеціальний рахунок уповноваженого постачальника", — сказано у повідомленні прес-служби компанії.

Фахівці з безпеки звертають увагу на те, що "Керуючої компанії ЖКГ" не існує серед компаній, уповноважених працювати на газовому ринку. Тому на фейковому сайті неможливо знайти офіційну адресу. Зате є посилання на неіснуючу постанову Кабінету міністрів №967 від 01.04.2019 р., згідно з якою компанія-фантом отримала право здійснювати поставки газу населенню.

Брали по 300 гривень за пломбу
Але це не єдина пастка аферистів із комуналкою. Наприклад, взимку у Києві орудували фальшиві водоканальники, які за 200-300 гривень пропонували людям опломбувати їхні лічильники. Однак у "Київводоканалі" про таку "послугу" нічого не знали. Крім цього, шахраї збирали документи на лічильники у споживачів, як вони потім їх використовуватимуть — невідомо
А минулого року киянам почали приходити платіжки, в яких повідомлялося, що мешканцям необхідно заплатити 75 грн за встановлення лічильників тепла і утеплення зовнішніх та внутрішніх елементів будинку. Мовляв, це дозволить у 2,5 рази зекономити на платі за опалення. А ті, хто цього не зроблять, продовжать платити дорого.

Однак у міській адміністрації про новинку нічого не знали і повідомили, що це орудують аферисти.

Також у деяких містах України люди скаржилися, що їм стали приходити по дві платіжки за комуналку. Причому всі цифри оплати в них збігалися, крім банківського рахунку. І люди, які неуважно дивилися, оплатили липові рахунки, відправивши гроші аферистам.


Уважно читайте і перевіряйте рахунок
Юристи попереджають — перш ніж щось оплачувати, добре перевіряйте всі дані.

"Оплатити комунальні платежі можна легко, одним натисканням кнопочки на сайті або походом у банк. А ось повернути вкрадені гроші набагато складніше, для цього буде потрібне звернення в поліцію і час", — пояснив OBOZREVATEL юрист Віктор Пилипенко.

На його думку, фейкові сайти з оплати за комунальні послуги розвиватимуться.
"Це як було з фейковими інтернет-магазинами, підробляли навіть великі сайти. Тому заводьте там електронні кабінети, це вас захистить. Уважно дивіться адресу сайту, нехай у вас під рукою завжди буде список комунальних сайтів, щоб ви могли перевірити. І не поспішайте, почитайте сайт, раптом ви помітите, що замість звичних розділів із послугами на сайті нічого немає, самі новини", — каже Пилипенко.

Також юрист радить в будь-якому разі, якщо вас обдурили, писати заяву в поліцію. Бо якщо збереться багато ошуканих клієнтів, то правоохоронцям доведеться шукати аферистів, і ви можете повернути свої гроші.

Фахівці не рекомендують вестися на пропозиції "комунальників" щось встановити, відремонтувати, зняти показання, опломбувати, встановити плиту за півціни. Перш ніж погоджуватися, слід зв'язатися з компанією і запитати, чи проводять вони подібні заходи, і чи відправляли до вашого будинку своїх фахівців.

Читайте також