Він підкреслив головну небезпеку фальсифікату – непередбачуваність. Адже навіть самі виробники не знають, що у них вийде в результаті підробки продукту. «Ви можете купити все, що завгодно. Може, там навіть миш’як буде!..
В принципі, незважаючи на наявність в Інтернеті рекомендацій по кухонному визначенню фальсифікату, всі вони малоефективні. Тому просто візуально підробки не визначити», – пояснив Безрукий. У ковбасних виробах, додав він, найчастіше фальсифікується більш дорога і якісна м’ясна сировина.
Тому що м’ясо дуже відрізняється за якістю і вартістю. Замінюється воно зазвичай більш дешевими компонентами: субпродуктами або курятиною. «А спосіб виготовлення згущеного молока взагалі досить дорогий, адже щоб зробити згущенку, потрібно багато молока. Тому всі ті тести, які ми робили, завжди показували дуже високий відсоток фальсифікату», – запевнив експерт. Пише - lisovasotnya.com
За словами Безрукого, коли їх центр виявив в підробленому згущеному молоці діоксид титану, який є барвником, вони взагалі не могли зрозуміти, навіщо виробник додав його в продукт. «Тому що згущене молоко в принципі може бути трохи жовтим – це нормальний його стан. Значить, молоко теж підмінили чимось іншим», – підвів підсумок він.