Зарплату українським вчителям незабаром “реформують” – що зміниться для освітян

15 червня 2019 р. 23:30

Міністерство освіти і науки розробило реформу оплати праці педагогічних працівників, яка, зокрема полягає у вирівнюванні дисбалансу в оплаті праці молодих вчителів і вчителів з великим стажем роботи.

Всього на це потрібно 25 млрд грн або 10% від усього освітнього бюджету на 2019 рік.

Про це міністр освіти і науки Лілія Гриневич сказала на зустрічі з вчителями та керівниками освіти Вінницької області.

“Ми стоїмо на порозі реформи оплати праці педагогічних працівників. Вже є постанова Кабінету міністрів, але вона має йти в пакеті з бюджетним законодавством на 2020 рік. Це можна зробити тільки при прийнятті бюджету. Суть реформи полягає в тому, що, по-перше, підвищуємо зарплату, але і вирівнюємо величезний дисбаланс, який є в зарплаті вчителя. … Для цього потрібно буде вкласти в наступному бюджеті 25 млрд грн. Це багато, тому що весь консолідований бюджет в країні, починаючи з дошкільної освіти, – 230 млрд грн “, – сказала Гриневич.

За її словами, таку ж проблему необхідно вирішувати в оплаті праці вихователів дитячих садків, які отримують мінімальну заробітну плату.

Міністр підкреслила важливість того, щоб наступний уряд і Верховна Рада наступного скликання внесли цю пропозицію реформи зарплати педпрацівників в бюджет на наступний рік.

Керівниця МОН нагадала, що заробітна плата вчителів у 2017 році зросла на 50%, в 2018 році на 20-25% в залежності від вчителя, в 2019 – на 9%.

Джерело

 

Читайте також