Від чого лікуються українці цієї весни: топ-5 хвороб

15 квітня 2018 р. 22:48

Цієї весни квітень "не підвів": погода настільки мінлива і непередбачувана, що не завжди можна вгадати, як правильно одягнутися, навіть попередньо подивившись прогноз погоди.

ГРВІ

В умовах погодних гойдалок іноді складно вгадати з одягом. Більшість схиляється до полегшеного його варіанту, тому ризикує легко дістати переохолодження. А в такому випадку імунітет дає слабинку, роблячи організм чутливим до будь-якого роду вірусів. Так і виходить, що замерзнувши раз і не суттєво, підвищується температура, з'являється нежить, кашель, біль у горлі та інші супутні симптоми. Переносити ГРВІ на ногах не треба, адже наслідками можуть стати ускладнення у вигляді запалення легенів, гаймориту та ін. "Пару днів можна спробувати полікуватися вдома своїми силами, приймаючи симптоматичні препарати. Але якщо не стало легше - йдіть до лікаря", - рекомендує Деменко.

Синусит

Для більшості - "тривалий нежить", але насправді вже запалення придаткових пазух носа. Це захворювання є ускладненням ГРВІ, і його супроводжують головні болі, в'язкі виділення з носа і загальне нездужання пацієнта. Зрозуміти, що це саме синусит, не складно. Просто нахиліться вперед і затримайтеся на 2 секунди. Біль "вдарила" в голову? Можете не сумніватися вам пряма дорога до ЛОРа. І не варто впиратися - швидше за все вам вже пора приймати антибіотики, протизапальні ліки і робити промивання гайморових пазух. Інакше можна дочекатися запалення зорового нерва або менінгіту.

Отит

Це хвороба любителів відкритих вікон, а також тих, хто не любить лікуватися або просто поспішив зняти шапку. Адже запальний процес у вусі частіше трапляється через переохолодження, протягів або попадання інфекції з сусідніх органів. Отит проявляється гострим болем у вусі, особливо при натисканні на область під козелком, і вимагає спостереження у отоларинголога і своєчасного лікування, часто із застосуванням антибіотиків. Інакше наслідком може стати "поглиблення" запального процесу і порушення слуху. Щоб запобігти отиту, уникайте перебування на протягах (біля відкритих вікон, під кондиціонером), а також своєчасно лікуєте нежить або хворе горло.

Бронхіт

Це не просто кашель. Це запальне захворювання бронхів, яке проявляється сильним нападом кашлю (сухим або вологим) і часто підвищенням температури (від 37.5 до 39 градусів). Бронхіт вимагає ретельного комплексного лікування (протизапальні засоби, ліки від кашлю, часто - антибіотики, інгаляції та ін.), Інакше захворювання може перейти в хронічну форму або спровокувати ускладнення у вигляді пневмонії або астми. Тому якщо ви "покашлює" більше трьох днів, не ризикуйте - звертайтеся до лікаря.

Цистит

І тут знову винне переохолодження. При чому, страждають не тільки любителі посидіти на холодній землі, а й ті, хто вирішити перевзутися в легке взуття передчасно. Так, пацієнта досить швидко після переохолодження (при чому, дуже навіть несуттєвого), починають турбувати ниючі болі в попереку і періодичні тягнучі неприємні відчуття внизу живота. Крім того, цистит видають приватні позиви до сечовипускання, які супроводжуються ріжучими болями. Багато хто любить лікувати цистит своїми силами, приймаючи ліки (частіше антибіотики) за рекомендацією знайомих.

"Але правильне лікування хвороби у вашому випадку може призначити тільки лікар після вивчення результатів аналізів - яка природа захворювання, на які ліки реагує тощо. Інакше прийом ліків може виявитися марним, і дати "зелене світло" таких ускладнень, як пієлонефрит і запалення матки" , - підсумувала лікар.

За матеріалами

Читайте також